Výtvarné umění2. srpna  2012  

Dvě nové výstavy v pražské Fotograf Gallery

Petra Steinerová: Výměnný obchod (výřez z fotografie) - Foto:  Fotograf gallery

Petra Steinerová: Výměnný obchod (výřez z fotografie)Foto:  Fotograf gallery

Hned dvě výstavy současně byla zahájeny ve Fotograf Gallery ve Školské ulici 28 v Praze 1.

Jedna z nich představuje pod názvem „Něco v obraze“ video letošní absolventky brněnské Fakulty výtvarných umění VUT Jany Balážové, na té druhé můžeme vidět nový fotografický projekt fotografky Petry Steinerové, která absolvovala Katedru fotografie pražské FAMU v roce 2005. Tento cyklus nazvaný „Výměnný obchod“ sleduje současný osud vybraných českých, slovenských a ukrajinských nebo ruských hotelů, které v době socialismu uzavřely „družbu“. 

Petra Steinerová pracuje v sériích a cyklech. V jednom z předchozích projektů se vyrovnávala se změnou sexuální identity svého otce, v dalším dokumentárním cyklu mapovala rekreační stavby, jejich dočasnost, vynalézavost a kutilství jejich majitelů, ale i jejich sociální rozměr spojený s atmosférou unikání do soukromí v době normalizace. 

O stručnou charakteristiku dosavadní tvorby Petry Steinerové požádal ve Fotograf Gallery Karel Oujezdský kurátorku výstavy Edithu Jeřábkovou. 

AudioStáhnout
 

V příspěvku Karla Oujezdského hovoří kurátorka výstavy „Výměnný obchod“ Edith Jeřábková, fotografka Petra Steinerová a kurátor Jiří Ptáček.

Výstavu fotografií Petry Steinerové „Výměnný obchod“ a projekci videa Anny Balážové „Něco v obraze“ můžete navštívit ve Foto Gallery ve Školské 28 v Praze 1 do 17. srpna

Autor:  Karel Oujezdský
Pořad: Mozaika  |  Stanice: ČRo Vltava
Čas vysílání: pondělí-pátek 6:30 - 9:00 / 16:00 - 17:00  |  Délka pořadu: 150 minut  
 

Nové články v rubrice

 • 25. července  2014     Audio  rubrika: Výtvarné umění

  Barokní svět mistra Rubense v Zakopanem

  Polské město Zakopane připravilo na prázdninové měsíce pro turisty příjemné překvapení. Až do 31. srpna mohou v Městské galerii umění navštívit unikátní výstavu 81 grafik nazvanou Síla i patos. Barokní svět mistra Rubense...

   
 • 23. července  2014     Audio  rubrika: Výtvarné umění

  Potkat Mondriana v červené, žluté a modré

  V galerii Tate Liverpool, jedné ze čtyř z rodiny galerií Tate se koná výstava nazvaná Mondrian a jeho ateliéry. Záměrem je představit umělcovu tvorbu prostřednictvím míst, kde tvořil a nezřídka i žil.

   
 • 22. července  2014     Audio  rubrika: Výtvarné umění

  Fotografoval válku a zřejmě ho to stálo život

  Gilles Caron (1939-1970) patří mezi nejvýznamnější fotožurnalisty druhé poloviny dvacátého století. Galerie Jeu de Paume ve francouzském městě Tours mu připravila ojedinělou retrospektivní výstavu, která potrvá do 2....

   
    První  |  Předchozí
Stránka 1  z celkem  6
Další  |  Poslední

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2014 Český rozhlas