Dvě nové výstavy v pražské Fotograf Gallery

Petra Steinerová: Výměnný obchod (výřez z fotografie) - Foto:  Fotograf gallery

Petra Steinerová: Výměnný obchod (výřez z fotografie)Foto:  Fotograf gallery

Hned dvě výstavy současně byla zahájeny ve Fotograf Gallery ve Školské ulici 28 v Praze 1.

Jedna z nich představuje pod názvem „Něco v obraze“ video letošní absolventky brněnské Fakulty výtvarných umění VUT Jany Balážové, na té druhé můžeme vidět nový fotografický projekt fotografky Petry Steinerové, která absolvovala Katedru fotografie pražské FAMU v roce 2005. Tento cyklus nazvaný „Výměnný obchod“ sleduje současný osud vybraných českých, slovenských a ukrajinských nebo ruských hotelů, které v době socialismu uzavřely „družbu“. 

Petra Steinerová pracuje v sériích a cyklech. V jednom z předchozích projektů se vyrovnávala se změnou sexuální identity svého otce, v dalším dokumentárním cyklu mapovala rekreační stavby, jejich dočasnost, vynalézavost a kutilství jejich majitelů, ale i jejich sociální rozměr spojený s atmosférou unikání do soukromí v době normalizace. 

O stručnou charakteristiku dosavadní tvorby Petry Steinerové požádal ve Fotograf Gallery Karel Oujezdský kurátorku výstavy Edithu Jeřábkovou. 

 

V příspěvku Karla Oujezdského hovoří kurátorka výstavy „Výměnný obchod“ Edith Jeřábková, fotografka Petra Steinerová a kurátor Jiří Ptáček.

Vložit na svůj web

Výstavu fotografií Petry Steinerové „Výměnný obchod“ a projekci videa Anny Balážové „Něco v obraze“ můžete navštívit ve Foto Gallery ve Školské 28 v Praze 1 do 17. srpna

Pořad: Mozaika  |  Stanice: ČRo Vltava
Čas vysílání: pondělí-pátek 6:30 - 9:00 / 16:00 - 17:00  |  Délka pořadu: 150 minut  
 

Nové články v rubrice

    První  |  Předchozí
Stránka 1  z celkem  6
Další  |  Poslední

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace