Dvě nové výstavy v pražské Fotograf Gallery

Petra Steinerová: Výměnný obchod (výřez z fotografie) - Foto:  Fotograf gallery

Petra Steinerová: Výměnný obchod (výřez z fotografie)Foto:  Fotograf gallery

Hned dvě výstavy současně byla zahájeny ve Fotograf Gallery ve Školské ulici 28 v Praze 1.

Jedna z nich představuje pod názvem „Něco v obraze“ video letošní absolventky brněnské Fakulty výtvarných umění VUT Jany Balážové, na té druhé můžeme vidět nový fotografický projekt fotografky Petry Steinerové, která absolvovala Katedru fotografie pražské FAMU v roce 2005. Tento cyklus nazvaný „Výměnný obchod“ sleduje současný osud vybraných českých, slovenských a ukrajinských nebo ruských hotelů, které v době socialismu uzavřely „družbu“. 

Petra Steinerová pracuje v sériích a cyklech. V jednom z předchozích projektů se vyrovnávala se změnou sexuální identity svého otce, v dalším dokumentárním cyklu mapovala rekreační stavby, jejich dočasnost, vynalézavost a kutilství jejich majitelů, ale i jejich sociální rozměr spojený s atmosférou unikání do soukromí v době normalizace. 

O stručnou charakteristiku dosavadní tvorby Petry Steinerové požádal ve Fotograf Gallery Karel Oujezdský kurátorku výstavy Edithu Jeřábkovou. 

 

V příspěvku Karla Oujezdského hovoří kurátorka výstavy „Výměnný obchod“ Edith Jeřábková, fotografka Petra Steinerová a kurátor Jiří Ptáček.

Vložit na svůj web

Výstavu fotografií Petry Steinerové „Výměnný obchod“ a projekci videa Anny Balážové „Něco v obraze“ můžete navštívit ve Foto Gallery ve Školské 28 v Praze 1 do 17. srpna

Autor:  Karel Oujezdský
Pořad: Mozaika  |  Stanice: ČRo Vltava
Čas vysílání: pondělí-pátek 6:30 - 9:00 / 16:00 - 17:00  |  Délka pořadu: 150 minut  
 

Nové články v rubrice

 • 25. května  2015     Audio  rubrika: Výtvarné umění

  Nizozemí v řádech a vyznamenáních od Zlatého rouna po současnost

  Součástí mezinárodního projektu Kulturní dědictví císaře Karla V. je výstava nazvaná Nizozemí v řádech a vyznamenáních / od Zlatého rouna po současnost. Je věnována 200. výročí vzniku Nizozemského království a do konce...

   
 • 21. května  2015     FotogalerieAudio  rubrika: Výtvarné umění

  Tma je jen málem světla

  Mladá fotografka Kristýna Erbenová vystavuje v Galerii Fotografic cyklus nazvaný „V bezetmí“. Barevné snímky zachycují noční krajiny. Výstavu můžete vidět do 21. června ve Stříbrné ulici na Starém Městě v Praze.

   
 • 20. května  2015     Audio  rubrika: Výtvarné umění

  Trinidad v Londýně a karneval na bitevní lodi

  Na řece Temži, přímo proti londýnskému Toweru, kotví křižník Belfast, dnes součást Imperiálního válečného muzea. Momentálně poskytuje prostor k rozměrné výtvarné instalaci nazvané Turisté. Až do 7. září zde můžete vidět...

   
    První  |  Předchozí
Stránka 1  z celkem  6
Další  |  Poslední

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2015 Český rozhlas