Igor Piačka: Nahoru a dolů

Igor Piačka, Brána (suchá ihla, mezzotinta) - Foto: Igor Piačka

Igor Piačka, Brána (suchá ihla, mezzotinta)Foto: Igor Piačka

Do Galerie Hollar na Smetanově nábřeží v Praze se můžete vypravit na výstavu grafických listů slovenského malíře, grafika a ilustrátora, letošního padesátníka Igora Piačka.

Výstava nese název „Nahoru a dolů“, ale jak tvrdí její kurátor Ludovít Petránský, mohla by se klidně jmenovat třeba „Tělo a duše“ nebo „Rozum a cit“. 

Igor Piačka se narodil v roce 1962 v česko-slovenské rodině v Třebíči, ale vyrůstal ve Vrbovom na Slovensku. V roce 1989 absolvoval na Vysoké škole výtvarných umění v Bratislavě v oddělení volné grafiky a knižní tvorby vedeném profesorem Albínem Brunovským a na počátku 90. let působil na této škole jako asistent na katedře grafiky. 

Na pražské výstavě převažují figurální grafiky vytvořené technikou leptu a suché jehly, někdy v kombinaci s mezzotintou nebo akvatintou. 

O stručnou charakteristiku Piačkovy tvorby požádal Karel Oujezdský v Galerii Hollar nejdříve kurátora výstavy Ludovíta Petránského. 

 

V rozhovoru Karla Oujezdského uslyšíte malíře, grafika a ilustrátora Igora Piačka a kurátora výstavy Ludovíta Petránského.

Vložit na svůj web

Výstavu grafických listů Igora Piačka nazvanou „Nahoru a dolů“ můžete v Galerii Hollar na Smetanově nábřeží v Praze 1 navštívit do 16. září

Pořad: Mozaika  |  Stanice: ČRo Vltava
Čas vysílání: pondělí-pátek 6:30 - 9:00 / 16:00 - 17:00  |  Délka pořadu: 150 minut  
 

Nové články v rubrice

    První  |  Předchozí
Stránka 1  z celkem  6
Další  |  Poslední

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace