Lena Knilli – Jana Kasalová / Centimetr za den

Lena Knilli – Jana Kasalová / Centimetr za den - Foto:  České centrum Praha

Lena Knilli – Jana Kasalová / Centimetr za denFoto:  České centrum Praha

České centrum v Rytířské ulici v Praze zahájilo letošní výstavní sezónu společnou výstavou dvou autorek – české konceptuální umělkyně, malířky a kreslířky Jany Kasalové a rakouské malířky Leny Knilli.

Jana Kasalová v devadesátých letech studovala malířství v ateliéru profesora Jiřího Načeradského na Fakultě výtvarných umění VUT v Brně a také na španělských universitách v Cuence a v Madridu.

Lena Knilli se narodila v Grazu, vyrostla v západním Berlíně, studovala v Berlíně a ve Vídni a od roku 1992 do roku 2002 žila, tvořila a několikrát i vystavovala u nás v Praze. 

Své výstavě daly autorky název „Centimetr za den“. Jak název napovídá – obě, každá svým způsobem a různými prostředky, usilují o uchopení času v různých polohách a také o vyjádření někdy radostné a jindy strastiplné cesty člověka světem a životem. 

Proč vystavují spolu a jak projekt společné výstavy „Centimetr za den“ vzniknul, se Karel Oujezdský nejdříve zeptal Jany Kasalové. 

 

Karel Oujezdský si k mikrofonu pozval českou vizuální umělkyni Janu Kasalovou a rakouskou malířku Lenu Knilli

Vložit na svůj web

Výstava nazvaná „Centimetr za den“ potrvá v Českém centru v Rytířské ulici na Starém Městě v Praze do 28. ledna. Výstava vznikla ve spolupráci s Českým centrem Vídeň a rakouským kulturním fórem v Praze. 

Pořad: Mozaika  |  Stanice: ČRo Vltava
Čas vysílání: pondělí-pátek 6:30 - 9:00 / 16:00 - 17:00  |  Délka pořadu: 150 minut  
 

Nové články v rubrice

    První  |  Předchozí
Stránka 1  z celkem  6
Další  |  Poslední

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace