Mezinárodní projekt Chuť Evropy

Zatiší s pivem - Foto: Dáša Vaňková

Zatiší s pivemFoto: Dáša Vaňková

V úterý 25. ledna večer byla v Národním zemědělském muzeu v Praze 7 na Letné, ale současně i v dalších osmi evropských zemích zahájena výstava nesoucí jeden společný název – Chuť Evropy / Taste of Europe.

Na společném mezinárodním projektu se od roku 2009 podílí devět evropských muzeí – ze Švédska, České republiky, Dánska, Estonska, Finska, Maďarska, Portugalska, Skotska a Slovinska. Vedoucím pořadatelem je švédské Muzeum práce v Norrköpingu. 

Výstava je vlastně příběhem o fascinující, dlouhé a klikaté cestě, kterou jídlo podstupuje z oceánu, jezer, polí, zahrad, pastvin a chlévů na náš stůl. Vypráví příběh o výrobě i konzumaci, příběh podobností, rozdílů, změn a trendů. Příběh o tom, proč jíme to, co jíme, i o tom, jak můžeme rozumným hospodařením přispět k lepší kvalitě života a prostředí. Co mezinárodní projekt „Chuť Evropy“ pro Národní zemědělské muzeum v Praze znamená, se Karel Oujezdský zeptal jeho nového generálního ředitele Zdeňka Nováka. 

Výstavu „Chuť Evropy“ můžete v Národním zemědělském muzeu v ulici Kostelní 44 v Praze 7 na Letné navštívit ode dneška do konce července. 

 

Chuť Evropy – s generálním ředitelem Národního zemědělského muzea v Praze, Zdeňkem Novákem, hovoří Karel Oujezdský

Vložit na svůj web

Pořad: Mozaika  |  Stanice: ČRo Vltava
Čas vysílání: pondělí-pátek 6:30 - 9:00 / 16:00 - 17:00  |  Délka pořadu: 150 minut  
 

Nové články v rubrice

    První  |  Předchozí
Stránka 1  z celkem  6
Další  |  Poslední

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace