V Praze probíhá 15. ročník přehlídky současného výtvarného umění Art Prague 2016

Art Prague 2016 (přípravné práce) - Foto:  Lucie Schubertová

Art Prague 2016 (přípravné práce)Foto:  Lucie Schubertová

„Investujte do umění, investujete do budoucnosti!“ – tak zní motto veletrhu nabízejícího přehlídku děl několika stovek autorů, umělců, představitelů dnešního obzoru výtvarné tvorby. Místem konání akce je ve dnech 15. - 20. března Kafkův dům na náměstí Franze Kafky.

Předešlé úspěšné ročníky prokázaly životaschopnost prezentace veletržního typu, kdy má návštěvník možnost během několika dnů zhlédnout originální díla až 250 autorů. 36 galerií nabídne díla téměř všech výtvarných oborů - malba, kresba, grafika, socha, umělecké sklo, instalace, videoprojekce a další. V letošním roce byli k účasti vyzváni umělci z New Yorku, které představí kurátor Robert Carrithers. V rámci přehlídky se budou konat diskusní panely za účasti odborníků a umělců jak z České republiky, tak i z USA. 

 

S Ivou Nesvadbovou, zakladatelkou a organizátorkou veletrhu současného umění Art Prague, mluvil Karel Oujezdský.

Vložit na svůj web

Kurt Gebauer na Art Prague 2016 - Foto: Nadia Rovderová

Cílem akce je podpořit vztahy mezi umělci a galeristy na poli výtvarného umění, rozšířit vzájemnou podporu uměleckých projektů a zvýraznit roli Prahy v mezinárodním výtvarném kontextu. V dalších ročnících se uvažuje o spolupráci s uměleckou scénou v Rakousku, ve Francii a Holandsku, a tak nejen díky tomu se pražská přehlídka stává součástí okruhu zahraničních akcí obdobného rozsahu, jako jsou např. Art Paris, Arténimes nebo přehlídky ve Štrasburku či ve Vídni. 

Pořad: Mozaika  |  Stanice: ČRo Vltava
Čas vysílání: pondělí-pátek 6:30 - 9:00 / 16:00 - 17:00  |  Délka pořadu: 150 minut  
 

Nové články v rubrice

    První  |  Předchozí
Stránka 1  z celkem  6
Další  |  Poslední

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace