Výstava Jiřího Slívy v Karlových Varech

Jiří Slíva, grafik - Foto: Jan Sklenář

Jiří Slíva, grafikFoto: Jan Sklenář

Před několika dny jsme vám představili výstavu filmových plakátů významného českého grafického designéra, letošního osmdesátníka Zdeňka Zieglera, která byla pod názvem „Slavnosti plakátů – Zdeněk Ziegler + film“ otevřena v rámci Mezinárodního festivalu v Karlových Varech v Galerii umění Karlovy Vary.

Jiří Slíva u svého díla při vernisáži výstavy v Karlových Varech - Foto:  ČTK

Jiří Slíva u svého díla při vernisáži výstavy v Karlových VarechFoto:  ČTK

Dnes vás zavedeme do téže galerie na výstavu „Chaplin etc.“, která představuje grafické listy, ale také ukázky knižních ilustrací grafika, ilustrátora a karikaturisty Jiřího Slívy

A protože se jedná o výstavu otevřenou v souvislosti s karlovarským filmovým festivalem, zeptal se Karel Oujezdský grafika Jiřího Slívy nejdříve na jeho vztah k filmu. 

 

O své práci hovoří grafik, ilustrátor, malíř a karikaturista Jiří Slíva.

Výstavu „Chaplin etc.“ můžete v Galerii umění Karlovy Vary navštívit do 26. srpna. K vidění je zde i výstava filmových plakátů profesora Zdeňka Zieglera z 60. až 80. let nazvaná „Slavnosti plakátů“, dále výstava „Jiří Trnka / Ve službách imaginace“, kterou k letošnímu stému výročí umělcova narození připravila Česká centra, a v přízemních sálech Galerie umění také rozsáhlá přehlídka současné sochařské tvorby významného českého sochaře Aleše Veselého nazvaná „Kódy a prolínání“. 

Autor:  Karel Oujezdský
Pořad: Mozaika  |  Stanice: ČRo Vltava
Čas vysílání: pondělí-pátek 6:30 - 9:00 / 16:00 - 17:00  |  Délka pořadu: 150 minut  
 

Nové články v rubrice

 • 15. září  2014     Audio  rubrika: Výtvarné umění

  Prší rtuť. Na výstavě Alexandera Dobrovodského.

  Ateliér Josefa Sudka představuje pod názvem „Prší rtuť“ temné sudkovské snímky fotografa Alexandera Dobrovodského. Výstava je otevřená do 10. října.

   
 • 12. září  2014     Audio  rubrika: Výtvarné umění

  Ptáci, křídla, ÚBOK, hosté

  Už jen pamětníci vědí, co byl ÚBOK - Ústav bytové a oděvní kultury, založený v roce 1959. Tato instituce měla pečovat o technickou a estetickou kvalitu výrobků tehdejšího znárodněného československého průmyslu. 55....

   
 • 12. září  2014     Audio  rubrika: Výtvarné umění

  Druhá strana ticha Markéty Luskačové

  Leica Gallery Prague uvádí malou retrospektivu půl století trvající fotografické tvorby významné dokumentární fotografky Markéty Luskačové. Výstavu můžete navštívit do 2. listopadu v Leica Gallery Prague v Praze.

   
    První  |  Předchozí
Stránka 1  z celkem  6
Další  |  Poslední

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2014 Český rozhlas