Začal VIII. ročník festivalu Prague Photo 2015

V Kafkově domě na Starém Městě v Praze začíná festival Prague Photo 2015 - Foto:  Prague Photo

V Kafkově domě na Starém Městě v Praze začíná festival Prague Photo 2015Foto:  Prague Photo

V Kafkově domě na Starém Městě v Praze začíná festival Prague Photo 2015. Představí se na něm řada fotografů, galerií a společností zabývajících se fotografií, prezentovány budou originály téměř 230 autorů, a to jak současných, tak i klasiků. Prezentaci si můžete prohlédnout do 26. dubna.

Své kolekce autorských fotografií uvedou např. Artinbox Gallery, Thalia Picta , Galerie Gambit, IndigoSpace, Galerie Millennium a další. Tradičně uvede přehlídka fotografií obsáhlou sekci tvorby nejmladší generace fotografů – studentů a čerstvých absolventů sedmi odborných škol (Slezská univerzita Opava, Západočeská univerzita Plzeň, Univerzita J. E. Purkyně Ústí nad Labem, Škola střední a vyšší odborné školy Michael a Orange Factory, Vysoká škola umění v Bratislavě aj). 

 

Jaký program pořadatelé návštěvníkům připravili, se Karel Oujezdský zeptal v Kafkově domě výkonné ředitelky festivalu Ivy Nesvadbové.

Vložit na svůj web

V Kafkově domě na Starém Městě v Praze začíná festival Prague Photo 2015 - Foto:  Prague Photo

Nejnovější fotografie a nejstarší technika 

Přehlídka je již tradičně doplněna bohatým doprovodným programem - především projekcemi a workshopy, na kterých se budou návštěvníci moci seznámit s technikami 19. století. Právě v tomto ohledu se pořadatelé pokusili přehlídku inovovat a vtáhnout návštěvníky více do dění. „Budeme tam mít dvě díly, kde budou prezentanti předvádět techniku ´kolodiového procesu´, která vznikla v roce 1852,“ upřesňuje Iva Nesvadbová. Již od vzniku přehlídky je na návrh odborné komise každoročně udělována mladému fotografovi do 35 let cena Young Prague Photo Award. 

Autor:  Karel Oujezdský, Milena M. Marešová
Pořad: Mozaika  |  Stanice: ČRo Vltava
Čas vysílání: pondělí-pátek 6:30 - 9:00 / 16:00 - 17:00  |  Délka pořadu: 150 minut  
 

Nové články v rubrice

    První  |  Předchozí
Stránka 1  z celkem  6
Další  |  Poslední

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace