9. července  2017 v 22:05  rubrika: Hovory

S Tomášem Krausem o vztahu české společnosti a zdejší židovské komunity

Tomáš Kraus, tajemník Federace židovských obcí v ČR - Foto: Filip Jandourek

Tomáš Kraus, tajemník Federace židovských obcí v ČRFoto: Filip Jandourek

Hostem Hovorů dnes bude muž, narozený v padesátých letech, v časech těžce antisemitských, v hysterické době, kdy byl každý Žid podezřelý, že je napojen na protistátní centrum: Tomáš Kraus, tajemník Federace židovských obcí a viceprezident Evropského židovského kongresu.

Bude mluvit dosti osobně o tom, jak vnímá své židovství, kdy si je začal uvědomovat, jak žila v jeho dětství a dospívání rodina, zdevastovaná holocaustem, co pro něj znamená společenství židovské komunity. Ale také o tom, že Česká republika je specifická v tom nejlepším slova smyslu – nikdy tu nebyl pohled na Židy ve smyslu „my a oni“, jako je tomu dodnes v některých státech Evropy. Moderuje Eva Hůlková. 

Autor:  Eva Hůlková  (ehů)
Pořad: Hovory  |  Stanice: ČRo Plus
Čas vysílání: pondělí-neděle 22:05 repríza pondělí-sobota 2:05  |  Délka pořadu: 25 minut  
 

Nové články v rubrice

 • 25. června  2017 v 09:05     Audio  rubrika: Hovory

  Voda v Česku

  Hostem Hovorů je analytik Petr Havel, který tak přidává další kamínek do mozaiky projektu Českého rozhlasu Týden vody. Jako šéfredaktor portálu Naše voda sleduje situaci už dlouhé roky. Dnes říká, že stav vody se v...

   
 • 18. června  2017 v 22:05     Audio  rubrika: Hovory

  Životní cesta muže, který nikdy nezavírá bránu do kostela

  Hostem dnešních Hovorů je Miroslav Cúth, který už téměř dvacet let působí v Praze-Karlíně. Do povědomí široké veřejnosti se dostal jako kněz, na jehož faře trávil své poslední týdny kardinál Miloslav Vlk.

   
 • 11. června  2017 v 22:05     Audio  rubrika: Hovory

  Josef Gušlbauer tvoří texty a muziku ve stylu „smích přes slzy“

  Hostem Hovorů je hudebník, skladatel a textař Josef Gušlbauer. Jeho hlavní žánr je blues, o kterém říká, že je to strašně široká řeka, která má mnoho podob. On sám se rád autorsky pohybuje i na pomezí žánrů. Ve skupině...

   

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2020 Český rozhlas