19. ledna  2013 v 19:30  rubrika: Hovory o víře

Proč a jak mohou číst Bibli i nevěřící

Jan Fingerland - Foto: Vendula Kosíková

Jan FingerlandFoto: Vendula Kosíková

Karel Vepřek pozval do studia svého rozhlasového kolegu Jana Fingerlanda, protože ho zaujal jeho článek v Lidových novinách, ve kterém rozebírá a komentuje české překlady Bible.

Zaměřuje se zvláště na ten poslední z židovského prostředí, kterým je překlad Pěti knih Mojžíšových od rabína Karola Sidona. 

 

Karel Vepřek pozval do studia svého rozhlasového kolegu Jana Fingerlanda, protože ho zaujal jeho článek v Lidových novinách, ve kterém rozebírá a komentuje české překlady Bible, zvláště překlad Pěti knih Mojžíšových od rabína Karola Sidona.

Vložit na svůj web

Autor:  Karel Vepřek

Nové články v rubrice

 • 30. března  2013 v 22:10     Audio  rubrika: Hovory o víře

  Co to je „náboženské kutilství"?

  Co to je „náboženské kutilství"? Neměly by tradiční církve více zapracovat na marketingu? I na to se Naděžda Hávová ptá religionisty, docenta Pavla Hoška.

   
 • 24. února  2013 v 19:30     Audio  rubrika: Hovory o víře

  S Karlem Vepřekem o tématech pořadů Hovory o víře

  Tentokrát je hostem pořadu Hovory o víře jeho dlouholetý autor Karel Vepřek, dnes ovšem na druhé straně mikrofonu. Hovoří o tom, jaký má vztah k tématům, která svým posluchačům po několik let představoval.

   
 • 16. února  2013 v 19:30     Audio  rubrika: Hovory o víře

  Jaroslav Jeroným Neduha a Balada číslo 1

  Hostem Karla Vepřeka je písničkář, výtvarník a skladatel extemporista Jaroslav Jeroným Neduha. Příležitostí k rozhovoru byla jeho nedávná vydaná, ztracená a znovu nalezená nahrávka z roku 1981 s kapelou Mezanin.

   

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2020 Český rozhlas