12. srpna  2012 v 07:04  rubrika: Křesťanská vlna

Listovací výstava středověkými rukopisy

Listovací výstava rukopisů v Liticích u Plzně - Foto:  Koinonia Jan Křtitel

Listovací výstava rukopisů v Liticích u PlzněFoto:  Koinonia Jan Křtitel

V Liticích u Plzně je po celé prázdniny v kostele sv. Petra a Pavla instalována Listovací výstava středověkými rukopisy. Exponáty (převážně Bible a modlitební knihy) na ni zapůjčilo vydavatelství ADEVA (Akademische Druck- u. Verlagsanstalt) ze Štýrského Hradce.

Zástupce této firmy Jan Kocisek nás seznámí s jednotlivými exponáty, z nichž nejstarší je Codex Purpureus Rossanensis ze 6. století. Vysvětlí postup při výrobě faksimilí a upozorní na řadu významných detailů týkajících se výzdoby starých kodexů. 

 

V Liticích u Plzně je po celé prázdniny v kostele sv. Petra a Pavla instalována Listovací výstava středověkými rukopisy. Exponáty (převážně Bible a modlitební knihy) na ni zapůjčilo vydavatelství ADEVA ze Štýrského Hradce.

Vložit na svůj web

Autor:  Petr Vaďura
Pořad: Na křesťanské vlně Plzně  |  Stanice: Plzeň
Čas vysílání: neděle 18:04  |  Délka pořadu: 56 minut  
 

Nové články v rubrice

 • 31. srpna  2014 v 18:05     Audio  rubrika: Křesťanská vlna

  Charakter a první vladařské kroky krále Šalomouna

  V poslední prázdninové Křesťanské vlně se zamýšlíme nad charakterem a prvními vladařskými kroky krále Šalomouna, jak o nich pojednává biblický text První knihy Královské 3,1-28. Hostem je biblista Doc. Jiří Beneš z...

   
 • 24. srpna  2014 v 18:05     Audio  rubrika: Křesťanská vlna

  Heřman Josef Tyl: Psancem (7. část)

  V další části četby z knihy Psancem tepelského opata a politického vězně Heřmana Josefa Tyla uslyšíme o poměrech v komunistickém vězení. Čte František Hromada.

   
 • 17. srpna  2014 v 18:05     Audio  rubrika: Křesťanská vlna

  Diana a Jordán 2

  Diana degli Andalò a Jordán Saský jsou dvě zajímavé osobnosti středověkého mnišství. Jejich korespondence vypovídá o podivuhodném duchovním přátelství.

   

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2014 Český rozhlas