8. května  2009 v 16:00  rubrika: Mimořádné pořady

Vysněné návraty

Oldřich Stránský si poprvé od svého osvobození oblékl vězeňský oděv, který měl v koncentračním táboře Dachau - Foto: Jana Šustová

Oldřich Stránský si poprvé od svého osvobození oblékl vězeňský oděv, který měl v koncentračním táboře DachauFoto: Jana Šustová

V dokumentu Vysněné návraty se dozvíte, jak si Židé, navracející se z osvobozených koncentračních táborů, v poválečném Československu znovu budovali domov. Z početné předválečné židovské komunity jich zbylo jen necelých 10 %. Tak velký úbytek obyvatelstva lze v českých dějinách jen stěží zaznamenat.

Uslyšíte příběhy těch, kteří měli to štěstí, že přežili peklo holocaustu. Ale život po válce byl pro ně v mnohém ještě těžší. 

Hovoří Petr Bednařík, Jiří Brady, Daniel Herman, Helena Klímová, Zuzana Podmelová a Oldřich Stránský. Pořad připravila Lenka Svobodová a mistr zvuku Tomáš Gsollhofer. 

 

Vysněné návraty. Příběhy lidí, kteří přežili peklo holocaustu, ale protože byli špatným svědomím mnohých, život po válce byl pro ně v mnohém ještě těžší. Připravila Lenka Svobodová.

Vložit na svůj web

Pořad: Mimořádné vysílání  |  Stanice: ČRo Dvojka
Čas vysílání: mimořádné vysílání  
 

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas