17. srpna  2008  rubrika: Nedělní doteky víry

Nedělní Doteky víry - 17. 8.

Prof. Tomáš Halík - Foto: Jana Šustová

Prof. Tomáš HalíkFoto: Jana Šustová

Konflikt Ruska a Gruzie nemá jenom ekonomické, politické a strategické dimenze! Biskup Václav Malý připomíná: je to ostuda i z hlediska duchovního a kulturního, vždyť proti sobě stojí nositelé křesťanských tradic!
Mocenské hry na Kavkaze odnášejí tisíce civilních obyvatel. Charita Česká republika chystá okamžitou pomoc lidem postiženým válkou. Mluvíme o tom s Pavlem Gruberem, vedoucím oddělení humanitární a rozvojové pomoci Charity.
I tentokrát vám pohladí duši seriál o duchovních motivech ve folkové hudbě - Karel Vepřek do třetice všeho dobrého připomene Oldřicha Janotu.
Co během normalizace zlomilo mravní páteř společnosti? Nejen okupace vojsky Varšavské smlouvy v srpnu 68! Ale především - reakce společnosti na ni: v letech sedmdesátých a osmdesátých. S následky se potýkáme dodnes - říká profesor Tomáš Halík. Ve Výzvách přítomnosti.

 

 

S biskupem Václavem Malým o konfliktu Ruska a Gruzie. Charita Česká republika chystá okamžitou pomoc lidem postiženým válkou v Gruzii. Duchovní motivy v hudbě Oldřicha Janoty. S Tomášem Halíkem o srpnu 1968 a reakci české společnosti.

Vložit na svůj web

Autor:  Eva Hůlková  (ehů), Karel Vepřek
Pořad: Doteky víry  |  Stanice: ČRo Radiožurnál
Čas vysílání: sobota–neděle 22:05  |  Délka pořadu: 55 minut  
 

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas