28. února  2010 v 16:00  rubrika: Prameny a proudy

Jeruzalémská biblická škola

Kantoři Jeruzalémské biblické školy - Foto: www.ebaf.info

Kantoři Jeruzalémské biblické školyFoto: www.ebaf.info

O historii a budoucnosti překladu Jeruzalémské bible
Minulý rok byl neobyčejně bohatý na vydávání nových překladů Bible do češtiny. Dočkali jsme se hned tří. Postupně byli české veřejnosti představeny Bible 21, Český studijní překlad a Jeruzalémská bible. Nakonec se Kniha knih stala i v sekulárním Česku bestsellerem.

V Jednosvazkové vydání Jeruzalémské bible se českému čtenáři dostává do rukou do rukou mimořádné dílo, jehož hodnota spočívá ve výkladech, komentářích a poznámkách, které jsou výsledkem práce Jeruzalémské biblické školy, založené na konci 19. století francouzskými dominikány.   Vzniku Jeruzalémské bible, českému překladu, současným i budoucím projektům biblického ústavu v Jeruzalémě je věnován pořad s názvem Jeruzalémská biblická škola. 

Jeruzalémská bible - Foto: Václava Uhlíková, RFE/RL

Jeruzalémská bibleFoto: Václava Uhlíková, RFE/RL

V českém překladu hovořil Jan Vlasák. Ukázky z Jeruzalémské bible četl Přemysl Rut. Pořad vznikl ve spolupráci s revue Salve, která Jeruzalémské biblické škole věnovala jedno číslo. 

 

Jeruzalémská biblická škola. O historii a budoucnosti překladu Jeruzalémské bible. Pořad je věnován vzniku Jeruzalémské bible, českému překladu, současným i budoucím projektům biblického ústavu v Jeruzalémě. Připravila Teresie Bečková a Jan Fingerland.

Vložit na svůj web

Pořad: Prameny a proudy  |  Stanice: ČRo Vltava
Čas vysílání: neděle 16:00  
 

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2020 Český rozhlas