18. dubna  2010 v 16:30  rubrika: Prameny a proudy

O církvi obecně

Skrytá církev (1/10)
Dramatické osudy neoficiální katolické církve od 50. let minulého století až do současnosti
Řecké slovo Koinotés znamená společenství. Označovala se tak i Skrytá církev. Ta vzniká v mysli Felixe Maria Davídka někdy v 50. letech minulého století za doby jeho věznění v komunistických věznicích. Po propuštění na svobodu, v roce 1964, začíná tuto myšlenku realizovat. Chce vytvořit církevní organismus schopný života bez jakékoliv spolupráce s komunistickou mocí. Příběhu tohoto společenství tajně vysvěcených kněží, biskupů a dokonce i jedné ženy vysvěcené na kněze se budeme věnovat v desetidílném cyklu nazvaném Skrytá církev, který vysílá ČRo 3 – Vltava vždy v neděli v 16 hodin.

První díl se zabývá tím, jak vůbec vznikla církev jako taková a jakými pravidly a právními předpisy se řídí. V pořadu hovoří historik Petr Kubín a profesor Antonín Hrdina. 

 

Skrytá církev (1/10). Dramatické osudy neoficiální katolické církve od 50. let minulého století až do současnosti. O církvi obecně. První díl se zabývá tím, jak vůbec vznikla církev jako taková a jakými pravidly a právními předpisy se řídí.

Vložit na svůj web

Autor:  Karel Vepřek
Pořad: Prameny a proudy  |  Stanice: ČRo Vltava
Čas vysílání: neděle 16:00  
 

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas