9. ledna  2011 v 16:00  rubrika: Prameny a proudy

Kardinál Josef Beran (1/3): Kněz a nacistický vězeň (repríza)

Kardinál Josef Beran - Foto: Česká televize

Kardinál Josef BeranFoto: Česká televize

Kardinál Josef Beran je jednou z největších osobností českých dějin 20. století. Byl vězněn dvěma totalitními režimy a tím, že většinu svého života nemohl veřejně vystupovat, je u nás téměř neznámý. Jeho život symbolizuje trpící církev v době komunistického režimu. 14 let byl internován na různých místech České republiky, nakonec zemřel v římském exilu a domů se nemohl vrátit ani po smrti. Je pohřben mezi papeži v bazilice svatého Petra v Římě. V čem byla velikost tohoto postavou malého muže - na to hledala odpověď Teresie Bečková v třídílném rozhlasovém cyklu, k jehož poslechu vás teď zveme. První část má název Kněz a nacistický vězeň.

V pořadu hovoří historici Stanislava Vodičková, Jaroslav Šebek a Bohumil Svoboda, kardinál Miloslav Vlk a profesor Karel Skalický. Technicky spolupracovala Markéta Bydžovská. 

 

Kardinál Josef Beran (1/3): Kněz a nacistický vězeň. Kardinál Josef Beran je jednou z největších osobností českých dějin 20. století. Byl vězněn dvěma totalitními režimy a tím, že většinu svého života nemohl veřejně vystupovat, je u nás téměř neznámý.

Vložit na svůj web

Pořad: Prameny a proudy  |  Stanice: ČRo Vltava
Čas vysílání: neděle 16:00  
 

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas