20. dubna  2014 v 16:00  rubrika: Prameny a proudy

Poutník naděje Jan Pavel II. (1/3): Cesty osobní

Papež Jan Pavel II. - Foto:  www.johannespaulii.va

Papež Jan Pavel II.Foto:  www.johannespaulii.va

Jan Pavel II. patřil k výrazným postavám 20. století. Sehrál významnou roli v politice, přispěl k pádu komunistických režimů ve střední a východní Evropě.

Přestože vyšel z konzervativního polského katolicismu, dokázal překovávat bariéry uvnitř církve i mimo ni. Jeho pontifikát byl třetí nejdelší v historii církve. 

V roce 2011 byl prohlášen za blahoslaveného a příští neděli 27. dubna bude církví zapsán do seznamu svatých. K této události připravil Pavel Hlavatý třídílný cyklus Poutník naděje Jan Pavel II. 

První část má název Cesty osobní a hovoří v ní publicistka a překladatelka Petruška Šustrová, politolog Maciej Ruczaj, historik Jaroslav Šebek a redaktor a překladatel Jaroslav Šubrt. Ukázky četli Jan Vlasák a David Schneider. Mistr zvuku Tomáš Gsöllhofer. 

 

Poutník naděje Jan Pavel II. (1/3): Cesty osobní. Portrét významného papeže při příležitosti jeho svatořečení připravil Pavel Hlavatý. V pořadu hovoří Petruška Šustrová, Maciej Ruczaj, Jaroslav Šebek a Jaroslav Šubrt.

Vložit na svůj web

Autor:  Pavel Hlavatý
Pořad: Prameny a proudy  |  Stanice: ČRo Vltava
Čas vysílání: neděle 16:00  
 

Nové články v rubrice

 • 4. května  2014 v 16:00     Audio  rubrika: Prameny a proudy

  Poutník naděje Jan Pavel II. (3/3): Cesty duchovní

  Jan Pavel II. patřil k výrazným postavám 20. století. Sehrál významnou roli v politice, přispěl k pádu komunistických režimů ve střední a východní Evropě. Přestože vyšel z konzervativního polského katolicismu, dokázal...

   
 • 27. dubna  2014 v 16:00     Audio  rubrika: Prameny a proudy

  Poutník naděje Jan Pavel II. (2/3): Cesty politické

  Jan Pavel II. patřil k výrazným postavám 20. století. Sehrál významnou roli v politice, přispěl k pádu komunistických režimů ve střední a východní Evropě. Přestože vyšel z konzervativního polského katolicismu, dokázal...

   
 • 13. dubna  2014 v 16:00     Audio  rubrika: Prameny a proudy

  Děkuji, za to že miluji

  Včera by se dožil sedmdesáti let Karel Kryl. V Nebi dokořán jsme si už před týdnem připomněli tuto velikou osobnost československého protestsongu, a to první částí rozhovoru, který s Krylem natočil Karel Vepřek 6. srpna...

   

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas