4. listopadu  2012 v 07:30  rubrika: Ranní slovo

Dvojpřikázání lásky

Sycení hladových je jedním ze sedmi skutků milosrdenství. Vitráž v katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha podle návrhu Karla Svolinského - Foto: Jana Šustová

Sycení hladových je jedním ze sedmi skutků milosrdenství. Vitráž v katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha podle návrhu Karla SvolinskéhoFoto: Jana Šustová

Biblický text: Markovo evangelium 12,28-34;
Host pořadu: Jiří Beneš

Přistoupil k němu jeden ze zákoníků, který slyšel jejich rozhovor a shledal, že jim dobře odpověděl. Zeptal se ho: "Které přikázání je první ze všech?"  

Ježíš odpověděl: "První je toto: `Slyš, Izraeli, Hospodin, Bůh náš, jest jediný pán; miluj Hospodina, Boha svého, z celého svého srdce, z celé své mysli a z celé své síly!´ Druhé pak je toto: `Miluj bližního svého jako sám sebe!´ Většího přikázání nad tato dvě není."  

I řekl mu ten zákoník: "Správně, Mistře, podle pravdy jsi řekl, že jest jediný Bůh a že není jiného kromě něho; a milovati jej z celého srdce, z celého rozumu i z celé síly a milovat bližního jako sám sebe je víc, než přinášet Bohu oběti a dary."  

Když Ježíš viděl, že moudře odpověděl, řekl mu: "Nejsi daleko od Božího království." Potom se ho již nikdo otázat neodvážil. 

 

Dvojpřikázání lásky. Biblický text: Markovo evangelium 12,28-34. Hostem Petra Vaďury je Jiří Beneš.

Vložit na svůj web

Autor:  Petr Vaďura

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2020 Český rozhlas