22. prosince  2013 v 07:30  rubrika: Ranní slovo

Ježíš povstal podle těla z potomstva Davidova

Ježíšův rodokmen. Freska na vnější stěně chrámu v rumunském klášteře Voroneţ s typickou voroneckou modří - Foto: Jana Šustová

Ježíšův rodokmen. Freska na vnější stěně chrámu v rumunském klášteře Voroneţ s typickou voroneckou modříFoto: Jana Šustová

Biblický text: Římanům 1,1-7 (Český studijní překlad);
Host pořadu: Profesor Petr Pokorný z Evangelické teologické fakulty Univerzity Karlovy v Praze

Pavel, otrok Krista Ježíše, povolaný apoštol, oddělený pro Boží evangelium, které Bůh předem zaslíbil skrze své proroky ve svatých Písmech, evangelium o jeho Synu, jenž povstal podle těla z potomstva Davidova a podle Ducha svatosti byl vzkříšením z mrtvých ustanoven za Syna Božího v moci, evangelium o Ježíši Kristu, našem Pánu.  

Skrze něho jsme přijali milost a apoštolské poslání k poslušnosti víry pro jeho jméno mezi všemi národy, mezi nimiž jste i vy, povolaní Ježíše Krista. Všem těm, kdo jsou v Římě, milovaným Božím, povolaným svatým: milost vám a pokoj od Boha Otce našeho a Pána Ježíše Krista. 

 

Ježíš povstal podle těla z potomstva Davidova. Biblický text: Římanům 1,1-7. Hostem Petra Vaďury je profesor Petr Pokorný z Evangelické teologické fakulty Univerzity Karlovy v Praze.

Vložit na svůj web

Autor:  Petr Vaďura

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2020 Český rozhlas