3. ledna  2016 v 07:35  rubrika: Ranní slovo

Kámen, který stavitelé zavrhli, se stal kamenem úhelným

Kameník při práci (ilustr. obr.) - Foto: Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Netherlands

Kameník při práci (ilustr. obr.)Foto: Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Netherlands

Biblický text: 1 Petrova 2,4-10;
Host pořadu: Pavel Hošek, religionista z Evangelické teologické fakulty Univerzity Karlovy

Přicházejte tedy k němu, kameni živému, jenž od lidí byl zavržen, ale před Bohem je `vyvolený a vzácný´. I vy buďte živými kameny, z nichž se staví duchovní dům, abyste byli svatým kněžstvem a přinášeli duchovní oběti, milé Bohu pro Ježíše Krista. Neboť v Písmu stojí: `Hle, kladu na Siónu kámen vyvolený, úhelný, vzácný; kdo v něj věří, nebude zahanben.´ 

Vám, kteří věříte, je vzácný, ale nevěřícím je to `kámen, který stavitelé zavrhli; ten se stal kamenem úhelným´, ale i `kamenem úrazu a skálou pádu´. Oni přicházejí k pádu svým vzdorem proti slovu - k tomu také byli určeni.  

Vy však jste `rod vyvolený, královské kněžstvo, národ svatý, lid náležející Bohu´, abyste hlásali mocné skutky toho, kdo vás povolal ze tmy do svého podivuhodného světla. Kdysi jste `vůbec nebyli lid´, nyní však jste lid Boží; pro vás `nebylo slitování´, ale nyní jste došli slitování. 

 

Kámen, který stavitelé zavrhli, se stal kamenem úhelným. Biblický text: 1 Petrova 2,4-10. Hostem Petra Vaďury je religionista z Evangelické teologické fakulty Univerzity Karlovy Pavel Hošek.

Vložit na svůj web  | Stáhnout

Autor:  Petr Vaďura

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2020 Český rozhlas