17. listopadu  2013 v 07:30  rubrika: Ranní slovo

Kdo nechce pracovat, ať nejí!

Kovář - Foto: Fotobanka Stock.xchng

KovářFoto: Fotobanka Stock.xchng

Biblický text: 2 Tesalonickým 3,6-15;
Host pořadu: Mireia Ryšková, docentka Nového zákona na Katolické teologické fakultě Univerzity Karlovy v Praze

Přikazujeme vám, bratří, ve jménu Pána Ježíše Krista, abyste se stranili každého bratra, který vede zahálčivý život a nežije podle naučení, která jste od nás převzali.  

Sami přece víte, jak máte žít podle našeho příkladu. My jsme u vás nezaháleli ani jsme nikoho nevyjídali, ale ve dne v noci jsme namáhavě pracovali, abychom nikomu z vás nebyli na obtíž. Ne že bychom k tomu neměli právo, ale chtěli jsme vám sami sebe dát za příklad, abyste se jím řídili.  

Když jsme u vás byli, přikazovali jsme vám: Kdo nechce pracovat, ať nejí!  

Teď však slyšíme, že někteří mezi vámi vedou zahálčivý život, pořádně nepracují a pletou se do věcí, do kterých jim nic není. Takovým přikazujeme a vybízíme je ve jménu Pána Ježíše Krista, aby žili řádně a živili se vlastní prací.  

Vy však, bratří, neochabujte v dobrém jednání. Neuposlechne-li někdo těchto slov, která vám píšeme, dejte mu znát, že k vám nepatří; tím bude zahanben. Ale nejednejte s ním jako s nepřítelem, nýbrž varujte ho jako bratra. 

 

Kdo nechce pracovat, ať nejí! Biblický text: 2 Tesalonickým 3,6-15. Hostem Petra Vaďury je Mireia Ryšková, docentka Nového zákona na Katolické teologické fakultě Univerzity Karlovy v Praze.

Vložit na svůj web

Autor:  Petr Vaďura

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2020 Český rozhlas