2. dubna  2017 v 07:35  rubrika: Ranní slovo

Viditelné je dočasné, neviditelné však věčné

Mučedníci drží v rukou kříž (fresky z chrámu kláštera Surpatele v Rumunsku) - Foto: Jana Šustová

Mučedníci drží v rukou kříž (fresky z chrámu kláštera Surpatele v Rumunsku)Foto: Jana Šustová

Biblický text: 2 Korintským 4,7-18;
Host pořadu: doc. Mireia Ryšková, biblistka působící na Katolické teologické fakultě Univerzity Karlovy

Tento poklad máme však v hliněných nádobách, aby bylo patrno, že tato nesmírná moc je Boží a není z nás. Na všech stranách jsme tísněni, ale nejsme zahnáni do úzkých; jsme bezradní, ale nejsme v koncích; jsme pronásledováni, ale nejsme opuštěni; jsme sráženi k zemi, ale nejsme poraženi. Stále nosíme na sobě znamení Ježíšovy smrti, aby i život Ježíšův byl na nás zjeven. 

Vždyť my, pokud žijeme, jsme pro Ježíše stále vydáváni na smrt, aby byl na našem smrtelném těle zjeven i Ježíšův život. A tak na nás koná své dílo smrt, na vás však život. 

Ale máme ducha víry, o níž je psáno: `Uvěřil jsem, a proto jsem také promluvil´ - i my věříme, a proto také mluvíme, vždyť víme, že ten, kdo vzkřísil Pána Ježíše, také nás s Ježíšem vzkřísí a postaví před svou tvář spolu s vámi. 

To všechno je kvůli vám, aby se milost ve mnohých hojně rozmáhala a tak přibývalo i díků k slávě Boží. A proto neklesáme na mysli: i když navenek hyneme, vnitřně se den ze dne obnovujeme. Toto krátké a lehké soužení působí přenesmírnou váhu věčné slávy nám, kteří nehledíme k viditelnému, nýbrž k neviditelnému. Viditelné je dočasné, neviditelné však věčné. 

 

Viditelné je dočasné, neviditelné však věčné. Biblický text: 2 Korintským 4,7-18. Host pořadu: doc. Mireia Ryšková, biblistka působící na Katolické teologické fakultě Univerzity Karlovy. Připravil Petr Vaďura.

Vložit na svůj web

Autor:  Petr Vaďura

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2020 Český rozhlas