Program náboženských pořadů

Aktuální program náboženských pořadů Tvůrčí skupiny publicistiky Českého rozhlasu rozesíláme každý týden e-mailem. Napište si o něj na adresu nabozenstvi@rozhlas.cz.

Vltava

Ranní Slovo

Neděle 7. 2. 2016 7:35 – 8:00
V pořadu Ranní Slovo bude naším hostem doc. Jiří Beneš, vedoucí katedry biblistiky a judaistiky na Husitské teologické fakultě Univerzity Karlovy. Uslyšíme text ze třetí kapitoly starozákonní knihy Přísloví. Pořad připravil Petr Vaďura. 

Bohoslužba

Neděle 7. 2. 2016 9:00 - 10:00
Přímý přenos bohoslužby Římskokatolické církve z kostela sv. Prokopa v Praze na Žižkově. Slouží P. Vít Uher. 

Ranní úvahy

po - pá 8. 2. – 12. 2. 2016 6:50 - 6:55
Krátká ranní zamyšlení připravil Ivan Štern.    


Regionální stanice

Mezi nebem a zemí

Sobota 6. 2. 2016 9:04 – 10:00
Už za pár dnů začne Popeleční středou většině křesťanů čtyřicetidenní půst, kterým se připravují na Velikonoce. Přidáme tip, jak se postit. Připomeneme také, že v pondělí 8. února začíná Národní týden manželství. Podíváme se na sídliště Borek v České Třebové, jak tam probíhá evangelizace Romů. A autorem duchovního slova bude tentokrát Michal Klus, farář Slezské církve evangelické v Třinci. 

Šalom alejchem

Neděle 7. 2. 2016 19:45 – 20:00
Kdo byl hrdinou soudního procesu s Leopoldem Hilsnerem? Jak se izraelským ženám podařilo dosáhnout toho, že mohou u jeruzalémské Zdi nářků předčítat z Tóry? A jak vznikají genocidy? Tématy pořadu Šalom alejchem provází Tomáš Töpfer. 


ČRo Plus

Vertikála

Neděle 7. 2. 2016 9:10 – 10:00
„Ne nedostatek lásky, ale nedostatek přátelství zaviňuje nešťastná manželství," řekl kdysi filosof, klasický filolog, básník a skladatel Friedrich Nietzsche. Co skutečně potřebujeme pro kvalitní manželství a proč se mladí lidé obávají přijmout na sebe tento celoživotní závazek? Odpovědi na tyto otázky bude hledat psychoterapeutka a speciální pedagožka Hana Imlaufová, teolog a pedagog Martin Chadima a ekonom prof. Lubomír Mlčoch. Pořad připravila Kateřina Horálková Rózsová. 

Hovory

Neděle 7. 2. 2016 22:35 – 23:00
Jaké duchovní poselství nachází v textech irské rockové kapely U2 teolog Ladislav Heryán? Proč svoji knihu rozhovorů nad Biblí nazval podle jednoho jejich alba „Země bez obzoru“? Se salesiánským knězem Ladislavem Heryánem si v Hovorech povídá Vladimír Kroc. 


ČRo Wave

Hergot!

Neděle 7. 2. 2016 18:00 – 19:00
Svět nejde jen vykládat racionálně

Další Hergot! s Adamem Borzičem měl být věnován tématu konzumní esoteriky. Protože jde ale o fenomén, kterému nelze porozumět bez kontextu, dojde i na anarchistickou filosofii, mariánská zjevení nebo křesťanského mystika Swedenborga. Co to vůbec esoterika je a proč jsou dnes v západních zemích tak populární její komerční deriváty? Redakce Hergot!u nastavuje třetí oko a posílá otázky do vesmíru. 

 

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2016 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace