Program náboženských pořadů

Aktuální program náboženských pořadů Tvůrčí skupiny publicistiky Českého rozhlasu rozesíláme každý týden e-mailem. Napište si o něj na adresu nabozenstvi@rozhlas.cz.

Vltava

Ranní Slovo

Neděle 12. 7. 2015 7:35 – 8:00
Z biblických textů v liturgickém kalendáři vybral pro pořad Ranní Slovo jeho autor Petr Vaďura úryvek z 55. kapitoly knihy proroka Izajáše. Hostem pořadu je profesor Jan Heller.
Repríza pořadu z roku 2006. 

Bohoslužba

Neděle 12. 7. 2015 9:00 - 10:00
Přímý přenos bohoslužby Pravoslavné církve z chrámu sv. Václava v Brně. Liturgii slouží mitroforní protojerej Jozef Fejsak. Sbormistrem pěveckého sboru chrámu sv. Václava je Jaroslav Černocký. 

Rozpis přímých přenosů bohoslužeb v roce 2015 

Ranní úvahy

po - pá 13. 7. 2015 – 17. 7. 2015 6:50 - 6:55
Krátká ranní zamyšlení připravil Martin Chadima.    


Regionální stanice

Mezi nebem a zemí

Sobota 11. 7. 2015 9:04 – 10:00
Už po pětadvacáté se v Brně koná Katolická charismatická konference a budeme na ní i my. Jaké snímky na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech zaujaly ekumenickou porotu? V Číhošti budou v neděli po 65 letech uloženy ostatky patera Josefa Toufara umučeného StB. I tuto postavu naší nedávné historie připomeneme. A hlouběji do dějin se podíváme v posledním díle našeho miniseriálu o mistru Janu Husovi. A na závěr přidáme zamyšlení Daniela Ženatého z Českobratrské církve evangelické. 


ČRo Plus

Hovory

Neděle 12. 7. 2015 22:10 – 22:40
Hostem Evy Hůlkové je Pavel Černý, kazatel Církve bratrské. V Hovorech ještě doznívá duch uplynulých dnů, kdy jsme vzpomínali 600 let od smrti Mistra Jana Husa. Pavel Černý byl přítomen průlomovým momentům v nazírání na Mistra Jana Husa a nastoupení cesty vzájemného smíření. Je přesvědčen, že Hus začíná sjednocovat a je řazen mezi reformátory církve padni komu padni. Zároveň je to postava, která je člověku naší doby nepohodlná – dnešní doba je rozvolněná, neurčitá, s pravdou si pohrává jako s míčem – podotýká Pavel Černý. A doplňuje: „V našem českém prostředí je Hus úžasnou výzvou až provokací.“ Nejen o Husovi, ale také o pozoruhodných výsledcích českého ekumenismu a o tom, jak Evropa není připravena na pomoc uprchlíkům. 

Kořeny

Středa 15. 7. 2015 20:10 - 20:40
Dobrá modlitba může být chléb

Modlitba je dialog a má své pevné místo ve všech náboženských systémech. Má také různé podoby, ale jedno je společné: je to díkůvzdání a prosba modlícího se. A je to také vyjádření pokory člověka před tím, co nás přesahuje. Možná i proto německý teolog Romano Guardini řekl, že dobrá modlitba může být chléb, o kterém víme, že je naší nezbytností. Hostem ve studiu je dr. Martin Chadima, připravila Ivana Denčevová. 


ČRo Wave

Hergot!

Neděle 12. 7. 2014 18:00 – 19:00Petr Wagner (kněz Církve československé husitské), Jakub Ort (student ETF UK), Dominik Čejka („progresivní něcista“) a Jan Škrob (šéfredaktor časopisu Protestant) probírají události, ve kterých se společenská témata prolínají s náboženskými a naopak. Spolu s vybranými hosty z oboru religionistiky, teologie, sociologie či umění nabízí neortodoxní pohled na duchovní záležitosti, v souvislosti s děním takzvaně světským. 

 

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2015 Český rozhlas