Program náboženských pořadů

Aktuální program náboženských pořadů Tvůrčí skupiny publicistiky Českého rozhlasu rozesíláme každý týden e-mailem. Napište si o něj na adresu nabozenstvi@rozhlas.cz.

Vltava

Ranní Slovo

Neděle 2. 8. 2015 7:35 – 8:00
Hostem Petra Vaďury je profesor Jan Heller. Předmětem našeho zájmu dnes bude 19. až 22. verš 33. kapitoly prorocké knihy Jeremjáš.
Repríza pořadu z roku 2006. 

Bohoslužba

Neděle 2. 8. 2015 9:00 - 10:00
Přímý přenos bohoslužby Církve římskokatolické z kostela sv. Antonína Velikého v Liberci. Celebruje P. Radek Jurnečka. 

Rozpis přímých přenosů bohoslužeb v roce 2015 

Ranní úvahy

po - pá 3. 8. 2015 – 7. 8. 2015 6:50 - 6:55
Krátká ranní zamyšlení připravil Jan Burian.    


Regionální stanice

Mezi nebem a zemí

Sobota 1. 8. 2015 9:04 – 10:00
Klidová zóna vzniká kolem kostela v Ústí nad Orlicí. Díky spolupráci města a církve bude přístupná na farní zahradě. Zavítáme i na letní workshop pro klienty Diakonie ČCE - Středisko Zvonek. To poskytuje podporu osobám s mentálním případně kombinovaným postižením. Jméno Sára nosí v Česku 12 107 žen. Její příběh zaznamenaný v 1. Knize Mojžíšově představíme v rámci letního seriálu o ženách v Bibli. A zamyšlení na povzbuzení tentokrát připravil Ervín Kukuczka


ČRo Plus

Hovory

Neděle 2. 8. 2015 22:10 – 22:40
Hostem Evy Hůlkové je Jan Balík, katolický kněz a ředitel sekce pro mládež České biskupské konference. Už v tyto dny se pečlivě chystá na světové setkání mládeže v Krakově, které vyvrcholí právě od neděle za rok. Připomíná také letošní srpnové světové setkání mladých lidí v Praze, které se bude zabývat „ekonomií společenství“. V Hovorech Jan Balík vysvětluje její principy a v této souvislosti připomíná papeže Františka a základní myšlenku jeho encykliky Laudato Si: „Míra, kterou se poměřuje rozvoj a úspěch, je člověk“. Připomíná, že vůbec první cesta papeže Františka vedla na ostrov Lampedusa. Dodává, že to, co se děje dnes kolem utečenců, je důsledek mnoha nespravedlností a tyto problémy Evropu válcují. Mimo jiné i proto, že ideou, která Evropu vždy spojovala, už není křesťanství. „Dnes nemáme jinou ideu, než euro,“ podotýká Jan Balík. 

Kořeny

Středa 5. 8. 2015 20:10 - 20:40
Člověk myslí, Bůh se směje

Člověk míní, Pánbůh mění, rčení, které je součástí naší tradice. A stejný smysl má také výrok, který nalézáme v souboru rabínské moudrosti Člověk myslí, Bůh se směje. Jak vnímat Boží vůli pohledem tohoto výroku? Hostem ve studiu je doc. Pavel Hošek, připravila Ivana Denčevová. 


ČRo Wave

Hergot!

Neděle 2. 8. 2014 18:00 – 19:00
Křesťanský anarchista v Kurdistánu

Kurdové si vysloužili v posledních měsících pozornost jako jediní, kteří byli schopni úspěšně se postavit tzv. Islámskému státu a také jako ti, kteří se pokoušejí o unikátní demokratický a rovnostářský politický projekt. V době, kdy začalo Kurdy bombardovat Turecko a málokdo tuší, co se na místě ještě stane, přišel do studia Hergot!u Lukasz Firla, přezdívaný Jumper. Křesťanský anarchista a pacifista působí v iráckém Kurdistánu s křesťanskou mírovou organizací již déle než čtyři roky. 

 

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2015 Český rozhlas