2. listopadu  2014 v 17:00  rubrika: Slovo mezi nebem a zemí

Tváře smíření

Bílá hora 2014 – umělecká intervence nad hrobem padlých v bitvě 8. listopadu 1620 - Foto:  Centrum teologie a umění

Bílá hora 2014 – umělecká intervence nad hrobem padlých v bitvě 8. listopadu 1620Foto:  Centrum teologie a umění

Bílá hora je i po 400 letech výzvou k návratu k historickým kořenům a náboženskému dialogu. Impulsem se stala aktuální umělecká intervence v areálu památníku i program setkání, přednášek a diskuzí, které probíhají od 7. září do 8. listopadu.

Poutní areál na Bílé hoře dnes obývá malá česko-německá komunita sester benediktinek, které svoji přítomnost na tomto rozporuplném místě našich dějin vnímají jako cestu smíření.  

Pořad Adriany Krobové a Teresie Bečkové s názvem Tváře smíření zachycuje jedinečnou atmosféru tohoto místa i tvůrčí cestu k nové podobě hrobu padlých na pozadí ekumenické bohoslužby na úvod dvouměsíčního projektu s názvem Co nás rozdělilo, může dnes spojovat? Vrcholem dvouměsíčního projektu bude 8. listopadu slavnostní ekumenická bohoslužba od 18 hodin. 

 

Tváře smíření. Bílá hora je i po 400 letech výzvou k návratu k historickým kořenům a náboženskému dialogu. Impulsem se stala umělecká intervence v areálu památníku i otevřenost tamní komunity sester benediktinek. Připravila Adriana Krobová.

Vložit na svůj web

Autor:  Adriana Krobová, Teresie Bečková
Pořad: Slovo mezi nebem a zemí  |  Stanice: ČRo Vltava
Čas vysílání: Pořad se vysílal do roku 2014 v neděli od 17:00  
 

Nové články v rubrice

 • 28. prosince  2014 v 17:00     Audio  rubrika: Slovo mezi nebem a zemí

  Nový rok v různých náboženských tradicích

  Konec starého a začátek nového roku doprovází bouřlivé oslavy. Můžeme v nich najít i nějaký hlubší smysl? A jak slaví Nový rok různá náboženství? Na to hledá odpověď Karolína Koubová.

   
 • 14. prosince  2014 v 17:00     Audio  rubrika: Slovo mezi nebem a zemí

  Když kostely zvou k setkávání

  Kostel jako Osvobozené divadlo nebo jako hájemství eucharistie? To je dilema, které řeší jak církev, tak architekti. Ti čeští dokázali v první polovině minulého století zásadním způsobem měnit klasické představy o sakrálním...

   
 • 23. listopadu  2014 v 17:00     Audio  rubrika: Slovo mezi nebem a zemí

  Kairos 89 (3/3): Proměna

  V těchto dnech si připomínáme listopadové události roku 1989. Svůj podíl na společenských změnách měly i křesťanské církve. S Pavlem Hlavatým se v třídílném seriálu s názvem Kairos 89 pokoušíme zmapovat některé významné...

   

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas