13. března  2016 v 09:05  rubrika: Vertikála

Evropští Židé odcházejí do Izraele

Stovky francouzských Židů kontaktovaly Židovskou agenturu pro imigraci do Izraele na informační akci v Paříži 11. ledna 2016 - Foto: Eliaou Zenou, The Jewish Agency for Israel

Stovky francouzských Židů kontaktovaly Židovskou agenturu pro imigraci do Izraele na informační akci v Paříži 11. ledna 2016Foto: Eliaou Zenou, The Jewish Agency for Israel

Tisíce židovských obyvatel Francie, ale i jiných států Evropy, opouštějí zemi a odcházejí žít do Izraele. Nevidí tu pro sebe budoucnost, necítí se bezpečně. Jsou jako kanárci v dole – a je třeba vnímat signály, které vysílají.

Ministr kultury Daniel Herman je přesvědčen, že Evropa není lhostejná, naopak – je znepokojena. „Situace světa není jednoduchá, zóna nestability se velmi přiblížila i k našim hranicím a nebezpečí terorismu nelze podceňovat. Naopak je třeba je řešit v rámci mezinárodního společenství,“ zdůrazňuje Daniel Herman, který je hostem Evy Hůlkové.  

Ve studiu je i Tomáš Kraus, tajemník Federace židovských obcí, a Karel Sedláček, výkonný ředitel české pobočky Mezinárodního křesťanského velvyslanectví Jeruzalém Z Londýna se připojí analytička se specializací na Izrael a Blízký Východ Irena Kalhousová. 

Autor:  Eva Hůlková  (ehů)

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace