10. srpna  2014 v 21:40  rubrika: Za hranou

Pedofilové a sexuální devianti

Pedofilie (ilustrační foto) - Foto: Fotobanka Pixmac

Pedofilie (ilustrační foto)Foto: Fotobanka Pixmac

Erotickou preferenci dětí si lidé uvědomí nejčastěji ve 13 letech - upozorňuje na to Karel Žák, jeden z hostů pořadu Za hranou, který se při své akademické činnosti zabývá nekriminalizovanými pedofily, tedy těmi, kteří se do dětí zamilovávají, ale nikdy by jim neublížili. Tato skupina pedofilů je přitom z vědeckého hlediska velkou neznámou, odborníci se totiž často setkávají pouze s těmi pedofily, kteří se dopustili sexuálního násilí na dítěti.

Většina pedofilů ale nic podobného nikdy neudělá, odhaduje sexuolog Petr Weiss: „Sexuálního násilí na dětech se z devadesáti procent dopouštějí pachatelé, kteří nejsou pedofilní.“  

Petr Weiss také upozorňuje, že nekriminální pedofil není nemocný ve smyslu diagnózy (nemoci) pedofilie. Léčba se tedy týká především těch pedofilně orientovaných osob, u kterých jejich odlišná sexuální orientace působí potíže jim či lidem v jejich okolí.  

Prague Pride bez pedofilů  

Blíží se letošní pochod hrdosti – Prague pride. Není to pochod lidí s menšinovými sexuálními orientacemi, ale pochod gayů, leseb, bisexuálů a transgender osob. Loni se ho účastnili také lidé z České pedofilní komunity (ČEPEK), která sdružuje pedofily a jejich přátele a příznivce.  

Letos chtěli členové uskupení ČEPEK v rámci doprovodného programu Prague Pride uspořádat odbornou přednášku o pedofilii, ovšem organizátoři pochodu jim to nedovolili. Podle vyjádření Bohdany Rambouskové na něco podobného ještě česká veřejnost není připravená. 

Nové články v rubrice

 • 7. prosince  2015 v 21:40     Audio  rubrika: Za hranou

  Holky z plakátu

  „Ten to produkt má koule!“ „Nikdo vám to neudělá jako já!“ Slogany sexistických reklam doplněné o více čí méně odhalená těla lákají na nákupy nejrůznějších produktů. Co znamená sexismus v reklamě a proč by nám polonahá...

   
 • 18. října  2015 v 21:40     Audio  rubrika: Za hranou

  Krizové hry jsou poučné pro studenty i přednášející

  Na české vysoké školy dorazila nová výuková metoda. Asi nenahradí tradiční systematické vzdělávání, četbu odborné literatury a diskuse v seminárních místnostech, ale může přinejmenším zpestřit výuku mezinárodní politiky....

   
 • 11. října  2015 v 21:40     Audio  rubrika: Za hranou

  „Senior není žádným zvláštním druhem člověka“

  To, že v Česku stárne populace, asi víme všichni. Otázkou zůstává, jestli bude mít narůstající počet seniorů k dispozici dostatek geriatrů, tedy odborných lékařů.

   

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas