3. června  2012 v 21:10  rubrika: Zbožní a bezbožní

Noc kostelů – sakrální prostor jako místo setkávání víry a umění

Noc kostelů 2011 - akademická farnost v kostele Nejsvětějšího Salvátora - Foto: Petr Neubert, Akademická farnost Praha Salvátor

Noc kostelů 2011 - akademická farnost v kostele Nejsvětějšího SalvátoraFoto: Petr Neubert, Akademická farnost Praha Salvátor

Páteční noc kostelů otevřela brány více než tisíce chrámů, kaplí a modliteben po celé České republice. Zájem veřejnosti o tuto akci rok od roku stoupá. Co lidi do kostela přivádí? Jak chrámový prostor a umění v něm provozované na člověka působí? Co vůbec utváří sakrální prostor a jak vypadá současná česká sakrální architektura?

Poslouchejte pořad Zbožní a bezbožní – labyrintem Evropy s Biblí v ruce. Hostem Teresie Bečkové je architekt Norbert Schmidt, vedoucí Centra teologie a umění KTF UK v Praze. 

 

Páteční noc kostelů otevře brány více než tisíce chrámů, kaplí a modliteben po celé České republice. Zájem veřejnosti o tuto akci rok od roku stoupá. Hostem Teresie Bečkové je architekt Norbert Schmidt, vedoucí Centra teologie a umění KTF UK v Praze.

Vložit na svůj web

Nové články v rubrice

 • 24. února  2013 v 21:10     Audio  rubrika: Zbožní a bezbožní

  Dějiny papežství

  Za několik dní bude mít katolická církev nového papeže. Papežství je instituce v lidských dějinách zcela unikátní a není divu, že přitahuje pozornost daleko za hranicemi církve.

   
 • 17. února  2013 v 21:10     Audio  rubrika: Zbožní a bezbožní

  Johanka z Arku

  Johanka z Arku se dokázala v sedmnácti letech postavit do čela francouzské armády a vyhnat Angličany z většiny francouzského území. Kvůli božskému hlasu, který ji k tomu vyzval, však skončila na hranici.

   
 • 10. února  2013 v 21:10     Audio  rubrika: Zbožní a bezbožní

  Giordano Bruno

  Hvězdář a filosof Giordano Bruno patří k nejznámějším obětem inkvizice. Za co byl však upálen, o tom panuje mezi laiky řada nepřesných dohadů.

   

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2020 Český rozhlas