12. června  2011 v 21:10  rubrika: Zbožní a bezbožní

Cesta do Compostely

Cíl poutě - Santiago de Compostela - Foto: Markéta Dolníčková

Cíl poutě - Santiago de CompostelaFoto: Markéta Dolníčková

Slovo pouť můžeme chápat v několika významech: děti si asi představí houpačky a kolotoče, klienti cestovních kanceláří zájezd luxusním autobusem a lidé dobrodružné povahy pěší putování přes devatero hor, lesů a řek. Těch posledně jmenovaných není zas tak málo, jak by se mohlo zdát. Tradice pěšího poutnictví je totiž v Evropě velmi silná a na počátku 21. století, ač se to může zdát zvláštní, zažívá novou vlnu zájmu. V pořadu Zbožní a bezbožní – labyrintem Evropy s Biblí v ruce se vydáme na pouť nejslavnější, do Santiaga de Compostela.

 

 

Cesta do Compostely. Tradice pěšího poutnictví je v Evropě velmi silná a na počátku 21. století, ač se to může zdát zvláštní, zažívá novou vlnu zájmu. Tentokrát se vydáme na pouť nejslavnější, do Santiaga de Compostela.

Vložit na svůj web

Autor:  Jakub Šiška

Nové články v rubrice

 • 24. února  2013 v 21:10     Audio  rubrika: Zbožní a bezbožní

  Dějiny papežství

  Za několik dní bude mít katolická církev nového papeže. Papežství je instituce v lidských dějinách zcela unikátní a není divu, že přitahuje pozornost daleko za hranicemi církve.

   
 • 17. února  2013 v 21:10     Audio  rubrika: Zbožní a bezbožní

  Johanka z Arku

  Johanka z Arku se dokázala v sedmnácti letech postavit do čela francouzské armády a vyhnat Angličany z většiny francouzského území. Kvůli božskému hlasu, který ji k tomu vyzval, však skončila na hranici.

   
 • 10. února  2013 v 21:10     Audio  rubrika: Zbožní a bezbožní

  Giordano Bruno

  Hvězdář a filosof Giordano Bruno patří k nejznámějším obětem inkvizice. Za co byl však upálen, o tom panuje mezi laiky řada nepřesných dohadů.

   

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2020 Český rozhlas