9. prosince  2012 v 21:10  rubrika: Zbožní a bezbožní

Farářská iniciativa rakouských duchovních

Farářská iniciativa rakouských duchovních (Pfarrer-Initiative) - Foto:  Pfarrer-Initiative

Farářská iniciativa rakouských duchovních (Pfarrer-Initiative)Foto:  Pfarrer-Initiative

Rakousko patří mezi nejkatoličtější země Evropy, poslušným synem Říma však rozhodně není. Věřící tam sepisují petice za modernizaci církve, demonstrují proti některým biskupům, domáhají se větší účasti na vnitrocírkevním rozhodování.

O dění v rakouské církvi a společnosti a především o Farářské iniciativě (Die Pfarrer-Initiative) je pořad Zbožní a bezbožní – labyrintem Evropy s Biblí v ruce, který připravil Jakub Šiška. 

 

Farářská iniciativa rakouských duchovních. Rakousko patří mezi nejkatoličtější země Evropy, poslušným synem Říma však rozhodně není. Věřící tam sepisují petice za modernizaci církve, demonstrují proti některým biskupům, chtějí větší účasti na rozhodování.

Vložit na svůj web

Autor:  Jakub Šiška

Nové články v rubrice

 • 24. února  2013 v 21:10     Audio  rubrika: Zbožní a bezbožní

  Dějiny papežství

  Za několik dní bude mít katolická církev nového papeže. Papežství je instituce v lidských dějinách zcela unikátní a není divu, že přitahuje pozornost daleko za hranicemi církve.

   
 • 17. února  2013 v 21:10     Audio  rubrika: Zbožní a bezbožní

  Johanka z Arku

  Johanka z Arku se dokázala v sedmnácti letech postavit do čela francouzské armády a vyhnat Angličany z většiny francouzského území. Kvůli božskému hlasu, který ji k tomu vyzval, však skončila na hranici.

   
 • 10. února  2013 v 21:10     Audio  rubrika: Zbožní a bezbožní

  Giordano Bruno

  Hvězdář a filosof Giordano Bruno patří k nejznámějším obětem inkvizice. Za co byl však upálen, o tom panuje mezi laiky řada nepřesných dohadů.

   

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2020 Český rozhlas