10. února  2013 v 21:10  rubrika: Zbožní a bezbožní

Giordano Bruno

Giordano Bruno před inkvizičním soudem. Autor bronzového reliéfu: Ettore Ferrari (1845-1929). Řím, Campo dei Fiori - Foto: Marie-Lan Nguyen, Wikimedia Com., lic. Public domaine

Giordano Bruno před inkvizičním soudem. Autor bronzového reliéfu: Ettore Ferrari (1845-1929). Řím, Campo dei FioriFoto: Marie-Lan Nguyen, Wikimedia Com., lic. Public domaine

Hvězdář a filosof Giordano Bruno patří k nejznámějším obětem inkvizice. Za co byl však upálen, o tom panuje mezi laiky řada nepřesných dohadů.

Jaká je pravda, na to se podíváme v pořadu Zbožní a bezbožní – labyrintem Evropy s Biblí v ruce, který připravil Jakub Šiška. 

 

Hvězdář a filosof Giordano Bruno patří k nejznámějším obětem inkvizice. Za co byl však upálen, o tom panuje mezi laiky řada nepřesných dohadů. Jaká je pravda, na to se podíváme v pořadu Jakuba Šišky.

Vložit na svůj web

Autor:  Jakub Šiška

Na stejné téma

Nové články v rubrice

 • 24. února  2013 v 21:10     Audio  rubrika: Zbožní a bezbožní

  Dějiny papežství

  Za několik dní bude mít katolická církev nového papeže. Papežství je instituce v lidských dějinách zcela unikátní a není divu, že přitahuje pozornost daleko za hranicemi církve.

   
 • 17. února  2013 v 21:10     Audio  rubrika: Zbožní a bezbožní

  Johanka z Arku

  Johanka z Arku se dokázala v sedmnácti letech postavit do čela francouzské armády a vyhnat Angličany z většiny francouzského území. Kvůli božskému hlasu, který ji k tomu vyzval, však skončila na hranici.

   
 • 3. února  2013 v 21:10     Audio  rubrika: Zbožní a bezbožní

  Náboženská mapa Běloruska

  O Bělorusku slyšíme nejvíc v souvislosti s diktátorským režimem Alexandra Lukašenka. Tato země však prošla ve své historii několika velkými zvraty, které se odrazily mimo jiné v náboženském vyznání obyvatel.

   

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2020 Český rozhlas