20. ledna  2013 v 21:10  rubrika: Zbožní a bezbožní

Po židovských stopách v Burgenlandu

O sabatu má být klid, proto byla hlavní ulice ve městě Eisenstadt-Unterberg uzavřena. V budově vpravo (Wertheimerhaus), kde stojí skupinka mužů, je dnes Rakouské židovské muzem (kolem roku 1921) - Foto:  Österreichisches Jüdisches Museum

O sabatu má být klid, proto byla hlavní ulice ve městě Eisenstadt-Unterberg uzavřena. V budově vpravo (Wertheimerhaus), kde stojí skupinka mužů, je dnes Rakouské židovské muzem (kolem roku 1921)Foto:  Österreichisches Jüdisches Museum

Rakouská spolková země Burgenlandsko je jednou z mála evropských oblastí, kde mohli Židé žít po staletí v klidu a míru. Tato éra skončila až tragickými událostmi roku 1938.

Po stopách tamního židovského živlu se vydáme v pořadu Jakuba Šišky. 

 

Rakouská spolková země Burgenlandsko je jednou z mála evropských oblastí, kde mohli Židé žít po staletí v klidu a míru. Tato éra skončila až tragickými událostmi roku 1938. Po stopách tamního židovského živlu se vydáme v pořadu Jakuba Šišky.

Vložit na svůj web

Autor:  Jakub Šiška

Nové články v rubrice

 • 24. února  2013 v 21:10     Audio  rubrika: Zbožní a bezbožní

  Dějiny papežství

  Za několik dní bude mít katolická církev nového papeže. Papežství je instituce v lidských dějinách zcela unikátní a není divu, že přitahuje pozornost daleko za hranicemi církve.

   
 • 17. února  2013 v 21:10     Audio  rubrika: Zbožní a bezbožní

  Johanka z Arku

  Johanka z Arku se dokázala v sedmnácti letech postavit do čela francouzské armády a vyhnat Angličany z většiny francouzského území. Kvůli božskému hlasu, který ji k tomu vyzval, však skončila na hranici.

   
 • 10. února  2013 v 21:10     Audio  rubrika: Zbožní a bezbožní

  Giordano Bruno

  Hvězdář a filosof Giordano Bruno patří k nejznámějším obětem inkvizice. Za co byl však upálen, o tom panuje mezi laiky řada nepřesných dohadů.

   

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2020 Český rozhlas