10. listopadu  2009 v 06:46  rubrika: Zprávy

Lidé Bibli nečtou, ale znají její příběhy z filmů

Bible - Foto:  ČRo Radio Wave

BibleFoto:  ČRo Radio Wave

Knižním hitem roku 2009 se stala Bible 21, nový překlad knihy v současné češtině. Drtivá většina Čechů přitom Bibli nikdy nečetla, ale její příběhy znají. I tak překvapivé výsledky přinesl průzkum společnosti Sanep.

Skoro 80 procent dotázaných přiznalo, že Bibli nikdy neprolistovalo. Podle Alexandra Fleka z Bible 21, která si průzkum objednala, její obsah znají nejspíš z filmů: 

"Většina lidí Bibli doma nemá a ještě větší většina ji nečte. Na druhou stranu, a to je překvapivé, 70 procent lidí má pocit, že Bibli docela zná nebo zná některé příběhy. To ukazuje, že Bible je součástí kulturního obzoru, ve kterém se pohybujeme, ať už je to skrze filmy nebo jiná díla." 

Velká část lidí si navíc myslí, že je Bible důležitá. "Mnozí lidé, kteří se nepovažují za věřící a Bibli nečtou nebo ji neznají, tak ji přesto považují za důležitou, " říká Alexandr Flek z Bible21. 

Autor:  Naděžda Hávová  (nah), Lenka Rafaelová
Pořad: Zprávy  |  Stanice: ČRo Radiožurnál
Čas vysílání: pondělí–neděle ráno každých 15 minut, většinu dne každých 30 minut, o víkendu večer každou celou hodinu  |  Délka pořadu: 2-10 minut  
 

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2020 Český rozhlas