Náboženství
HLEDÁNÍ: Témata>Náboženství>Zprávy

Pastýřský list přinesl v Německu i zklamání veřejnosti

Jiří Hošek (jih) , Zuzana Walterová  20.03.2010 21:25
Papež Benedikt XVI. - Autor: ČTK/AP
 Náhled[640x434]  
Papež Benedikt XVI.
Autor:    ČTK/AP  

Rozporuplné reakce vyvolal v Německu pastýřský list papeže Benedikta XVI. irské katolické církvi. Reformním kruhům vadí, že papež výslovně nezmínil taky Německo, kde se provalila řada případů zneužívání dětí kněžími. 

Vysokým představitelům německých katolíků připadá Benediktovo poselství jednoznačně.

Předseda biskupské konference Robert Zollitsch chápe oficiální dokument Vatikánu coby vzkaz celé katolické církvi. Podobně to vidí i předseda Ústřední komise německých katolíků Alois Glück, podle kterého se papež jasně vyslovil pro úplné objasnění případů sexuálního zneužívání dětí.

Mluvčí reformního hnutí „My jsme církev" Christian Weisner naopak netají své zklamání: „Mlčení určitě nezvýší Benediktovu autoritu a vnímání v církvi."

Absence komentáře k situaci v Německu lituje taky Svaz německé katolické mládeže. Ten upozorňuje na prohlubující se nejistotu mladých věřících a jejich rodičů.


 
Linkuj.cz  Linkuj.cz  |  Facebook  Facebook  |  Google  Google  |  Jagg.cz  Jagg.cz  |  Digg  Digg

Zprávy Českého rozhlasu na webu v nové podobě

Nacházíte se

v tematickém okruhu: Témata
na webu: Náboženství
v rubrice: Zprávy

Související příspěvky:

NA STEJNÉ TÉMA

DÁLE V RUBRICE


Archiv

RSS  |  MAPA SERVERU  |  KARIÉRA  |  KONTAKTY  |  ENGLISH  (c) 2000 - 2012 Český rozhlas