7. července  2013 v 22:05  rubrika: Zprávy

Adoptuj si politika

Adoptuj si politika - Foto: Kampaň Adoptuj si politika

Adoptuj si politikaFoto: Kampaň Adoptuj si politika

Adoptuj si politika – tak se jmenuje modlitební kampaň, kterou 1. ledna tohoto roku ke 20. výročí vzniku samostatné Slovenské republiky spustilo Sdružení křesťanských společenství mládeže. Projekt se má na podzim přestěhovat i do České republiky.

Je to jednoduché – vyberete si politika a za toho se pak modlíte. V proklamaci projektu Tvoje věc, v jehož rámci tato akce probíhá, se mimo jiné praví:  

„Myslíme si, že tužbou Boha je, aby se křesťanské hodnoty, jako je spravedlnost, čestnost a úcta k životu, dočkaly respektu i v politice. A my všichni jsme ti, kdož uplatňování těchto hodnot od politiků očekávají. Místo nekonečného kritizování a distancování se od politiky chceme zaujmout postoj, v němž se bude zračit odpovědnost za tuto zemi a za její budoucnost.“  

Adoptuj si politika - Foto: Kampaň Adoptuj si politika

Adoptuj si politikaFoto: Kampaň Adoptuj si politika

Do akce se během prvního půlroku zapojilo na tisíc lidí, většinou studentů a příslušníků střední a starší generace. Organizátoři další chystané etapy se však domnívají, že počet aktivních účastníků kampaně se přinejmenším zdvojnásobí. Vztah k celé akci mezi slovenskými věřícími je však nejednoznačný, o čemž svědčí tato anketa televize Markíza.  

„No tak za Fica určitě ne...“
„Podle mě by se měl modlit každý sám, každý sám by měl zpytovat svoje svědomí...“
„Nevím, nevěřím v Boha a nemyslím si, že naše politika je taková, aby si to zasloužili...“
„To záleží na každém jednotlivém člověku – kdo chce, ať se modlí...“  

A teď jedno velké překvapení – na podzim by se akce Adoptuj si politika měla rozběhnout i v České republice. Jejím garantem bude Křesťanská misijní společnost a celá kampaň bude mít v zásadě stejnou podobu jako její slovenský předobraz. Otázkou tedy v této chvíli je, zda se v dnešním Česku ještě najdou politici, za něž by se čeští věřící byli ochotní pomodlit. 

 

Adoptuj si politika

Vložit na svůj web

Autor:  Libor Dvořák
Pořad: Doteky víry  |  Stanice: ČRo Radiožurnál
Čas vysílání: sobota–neděle 22:05  |  Délka pořadu: 55 minut  
 

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas