10. července  2011 v 15:00  rubrika: Zprávy

Katolická církev v Německu chce zveřejnit studii o sexuálním zneužívání

Soudcovské kladívko - Foto: Comstock Images

Soudcovské kladívkoFoto: Comstock Images

Německá katolická církev se snaží získat zpět důvěryhodnost. Jedním z takových kroků má být zveřejnění detailního vyšetřování případů sexuálního zneužívání v řadách kněží a řeholníků.

Biskupové umožnili kriminalistickému ústavu Dolního Saska přístup ke všem tajným dokumentům a záznamům všech 27 diecézí. Informaci zveřejnil německý týdeník Spiegel. 

Vyšetřování šlo až do roku 1945, součástí šetření byl i dotazník, ve kterém mohli oběti sexuálního zneužívání svěřit všechny detaily napadení. Na základě těchto údajů vznikla studie shrnující nejen šokující dění v církevních ústavech, ale především poučení, jak zabránit tomu, aby se něco podobného už neopakovalo. 

Druhou studii provedl tým renomovaného psychiatra Norberta Leygrafa, který vedl s oběťmi i podezřelými v uplynulých třech letech řadu rozhovorů. S výsledky chce církev seznámit veřejnost v příštích dnech. 

Autor:  Klára Stejskalová  (kls)
Pořad: Zprávy  |  Stanice: ČRo Radiožurnál
Čas vysílání: pondělí–neděle ráno každých 15 minut, většinu dne každých 30 minut, o víkendu večer každou celou hodinu  |  Délka pořadu: 2-10 minut  
 

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2020 Český rozhlas