26. března  2012 v 20:10  rubrika: Zprávy

O knize Zdeňka Müllera Islám a islamismus

Zdeněk Müller: Islám a islamismus - Foto: Nakladatelství Academia

Zdeněk Müller: Islám a islamismusFoto: Nakladatelství Academia

Islám a islamismus – to jsou dvě slova, která se objevují stále častěji ve zpravodajství z Blízkého východu nebo Afriky, ale i z Evropy.

Je to ale také název knihy česko-francouzského islamologa Zdeňka Müllera, o které bude řeč v dnešním vydání pořadu Politická literatura na českých pultech, který ve 20:10 hodin odvysílá Český rozhlas 6.
 

Dozvíte se, jaký je rozdíl mezi islámem a islamismem a jaké jsou jejich vzájemné vazby. 

Autor:  Jan Fingerland

Nové články v rubrice

 • 22. března  2015 v 20:05       rubrika: Zprávy

  Lauderova nadace působí ve třinácti zemích včetně Česka

  České školy jsou nejednou pojmenovány po slavném rodákovi či významné osobnosti našich dějin. Nemusí však tomu být takto vždycky, jak dokazuje škola zřízená pražskou židovskou obcí, která nese jméno významného amerického...

   
 • 22. března  2015 v 20:05       rubrika: Zprávy

  Vzpomínka na poválečnou ředitelku židovského muzea Hanu Volavkovou

  V minulém vysílání jsme v aktuálních souvislostech připomněli vyvraždění terezínského rodinného tábora v Osvětimi v noci z 8. na 9. března 1944. Tryzna k uctění památky obětí této největší masové vraždy československých...

   
 • 22. března  2015 v 20:05       rubrika: Zprávy

  Třináct článků židovské víry

  Judaismus ve své tisícileté historii nikdy neodděloval víru od jejího naplňování v každodenním životě. V Tóře, biblických Pěti knihách Mojžíšových, je příkaz věřit v jediného Boha uveden neméně kategoricky jako zachovávat šabat, den odpočinku. V průběhu staletí však filozofické spekulace a úvahy o dogmatech víry začaly v ostatních náboženstvích převládat a přitahovaly též pozornost Židů.

   

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2015 Český rozhlas