Ryant Dřízal Jan (nar. 1986)

Jan Ryant Dřízal - Foto:  archiv autora

Jan Ryant DřízalFoto:  archiv autora

Jan Ryant Dřízal vystudoval kompozici na Pražské konzervatoři u Otomara Kvěcha, v současné době pokračuje ve studiu na HAMU pod vedením Hanuše Bartoně.

Absolvoval též studijní stáže na Estonian Academy of Music and Theatre v Tallinnu (Tõnu Kõrvits) a na Royal College of Music v Londýně (Daie Fujikury), účastnil se i mnoha mistrovských skladatelských kurzů, sympozií a rezidenčních pobytů (např. na Krzysztof Penderecki European Centre for Music v Luslawicích, Liszt Academy of music v Budapešti, festival Soozvuk v Bratislavě, či Postfest v Kroměříži). Je absolventem Teorie a dějin filmu a audiovizuální kultury na Masarykově univerzitě v Brně. 

Jeho skladby získaly četná ocenění ve skladatelských soutěžích v Česku i zahraničí a jsou pravidelně uváděny. Mezi nejvýraznější tvůrčí úspěchy patří první cena České filharmonie za skladbu Kuře melancholik, provedení symfonického baletu Alenka v říši divů Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu, či uvedení skladby Na křídlech vážky v rámci festivalu Pražské jaro 2013. Spolu se skladatelkou a dokumentaristkou Eliškou Cílkovou je autorem multimediálního projektu Sounds of Chernobyl Zone

Ryant Dřízal usiluje o maximální homogenitu výrazových prostředků s důrazem na vizuální, tvarový účinek zvuku. Soubor vlastních kompozičních technik a estetických preferencí s filozofickým přesahem označuje souhrnně jako „organická hudba“. 

Tituly k prodeji:
Kuře melancholik 

Orchestrální materiál k pronájmu:
Kuře melancholik
Narcissus pro violoncello a orchestr   

 

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas