Hybler Martin (nar. 1977)

Martin Hybler - Foto:  archiv autora

Martin HyblerFoto:  archiv autora

Skladbu studoval nejdříve soukromě u Jiřího Rady. V letech 1993 - 1999 pokračoval na konzervatoři v Praze u Bohuslava Řehoře a byl také žákem Miroslava Košlera v oboru dirigování. V roce 2000 nastoupil na hudební fakultu AMU do třídy Václava Riedlbaucha, v roce 2005 studia dokončil skladbou Mezi iluzí a realitou. V roce 2003 absolvoval studijní pobyt na Hochschule für Musik v Hamburku u W. A. Schultze. Jako hudební redaktor působil v letech 2004 - 2005 v Editio Bärenreiter Praha.

V současné době studuje v doktorské programu na hudební fakultě AMU a působí také jako korepetitor na baletní konzervatoři. Komponuje hudbu pro rozmanitá nástrojová uskupení, symfonická i komorní díla, např. La musica della luna op. 19 pro kytaru a orchestr (2001), Imaginary dances pro flétnu, housle, violoncello a klavír (2004) ad. Bohatá je také jeho činnost aranžérská v oblasti populární hudby, upravil např. Humoresku A. Dvořáka a Poem Z. Fibicha pro Barock Jazz Quintet nebo některá Mozartova díla pro Jazz-Band Felixe Slováčka. Dlouhodobě se věnuje také scénické hudbě, zejména pro Turnovské divadelní studio. V roce 2000 zazněla na mezinárodním hudebního festivalu Pražské jaro v premiéře jeho skladba Vzpomínání - Pocta Zdeňku Fibichovi pro smyčcový orchestr. 

Na podzim roku 2001 byl účastníkem mezinárodního festivalu soudobé hudby Silk Sound Road v Kyrgyzstánu, kde na zahajovacím koncertě v hlavním městě Bischkeku premiéroval spolu se svým kolegou, kytaristou Štěpánem Matějkou, svou skladbu "La musica della luna" pro kytaru a klavír. 

Tituly k pronájmu - viz Hudebniny k pronájmu (*.pdf) 

Tituly k prodeji:
Curatio hypochondrii
La musica della luna
La musica della luna - klavírní výtah
Nepovídej
Outsider bohém, Příběh pro fagot a komorní orchestr, op. 29
Outsider bohém, Příběh pro fagot a komorní orchestr, op. 29 - klavírní výtah
Sound-Telescope pro hoboj sólo
Starokrásné koledy vánoční
Tři melodramy
Na pohodu
Valdštejnská taneční suita
Z deníku plavby Sargasovým mořem 

 

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas