26. ledna  2017 v 09:56  rubrika: Tituly - pop

Růžová krinolína, Říkej mi to potichoučku v úpravě pro big band (arr. Václav Hybš)

Růžová krinolína, Říkej mi to potichoučku (arr. Václav Hybš) - Foto: Nakladatelství ČRo

Růžová krinolína, Říkej mi to potichoučku (arr. Václav Hybš)Foto: Nakladatelství ČRo

Aranžér, dirigent a trumpetista Václav Hybš absolvoval Státní konzervatoř v Praze v roce 1955. Začínal jako hráč na trubku v orchestru Zdeňka Bartáka, hrál i v orchestru Ladislava Bezubky, v cirkusu Praga, v Poděbradském lázeňském orchestru nebo ve Varieté Alhambra.

Byl zakládajícím členem Tanečního orchestru Československého rozhlasu, kde hrál pod vedením Karla Krautgartnera s řadou dalších skvělých jazzových hudebníků, jako byli např. Kamil Hála, Luděk Hulan, Ivan Dominák nebo Pavel Vitoch. Již od padesátých let aranžoval pro různé orchestry, postupně začal budovat vlastní těleso a v průběhu let 1962–64 vznikl v divadle Rokoko samostatný Orchestr Václava Hybše. 

Od té doby aranžuje Václav Hybš všechny skladby pro svůj orchestr i pro zpěváky, které doprovází. Orchestr vystupuje na scéně populární hudby přes padesát let, stálou spolupráci navázal s televizí i rozhlasem. Natočil řadu nahrávek vydaných na LP a CD, spolupracoval s řadou českých populárních zpěváků a zpěvaček. 

"Vážení kolegové,ve spolupráci s hudebním nakladatelstvím Českého rozhlasu jsem se rozhodl vydávat notový materiál pro potřeby big bandů. Noty, které jste si zakoupili, jsou tytéž, z kterých hraje můj orchestr při různých společenských akcích, tanečních zábavách, plesech apod. již mnoho let. Možná se Vám budou mé úpravy skladeb zdát velmi lehké a snadno hratelné. Mým záměrem bylo, aby byly dostupné jak profesionálům, tak amatérům. Členové big bandů se také často mění a zaskakují za sebe a je třeba, aby byli schopni své party ihned zahrát.
Děkuji Českému rozhlasu za skvělou spolupráci při vydávání tohoto notového materiálu a přeji Vám i Vašim posluchačům nevšední zážitek a radost z hudby, kterou jistě provozujete nejen pro své potěšení. Doufám, že si hudbu užijete tak jako já se svou kapelou na vlastních koncertech.
Srdečně Vás zdraví a přeje hodně úspěchů
Váš Václav Hybš" 

Další úpravy Václav Hybše vydané hudebním nakladatelstvím Českého rozhlasu:
Opus One, Moonlight Serenade (arr. Václav Hybš)
Raindrops Keep Fallin' On My Head (arr. Václav Hybš) 

obsazeníA sax (S sax) 1, A sax 2, T sax 1, T sax 2, Bar sax, trp 1, trp 2, trp 3, trp 4, trb 1, trb 2, trb 3, trb 4, pno, guit, guit b, drums
materiálpartitura, party
duratacca 4'+4'
nakl.č.R 364
cena310,- Kč

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas