Aplikace iRadio pro PC a laptop: rozhlas přímo ve vašem počítači

Aplikace iRadio Desktop přináší rozhlas přímo k vám do počítače - Foto:  Český rozhlas

Aplikace iRadio Desktop přináší rozhlas přímo k vám do počítačeFoto:  Český rozhlas

Posloucháte Český rozhlas přes internet? Stáhněte si aplikaci iRadio určenou pro osobní počítače a laptopy. Oproti klasickému webovému přehrávači má řadu výhod.

  • Je zdarma a neobsahuje reklamy
  • Nevyžaduje registraci
  • Neobsahuje viry ani jiný škodlivý kód

Bohužel již nepodporujeme aplikaci iRadio pro PC a laptop. Aplikace nefunguje správně na nejnovějším Windows 10 Creators Update (verze 1703).

Jaké má aplikace výhody? 

  • Díky ní vás od spuštění rádia dělí jediný klik.
  • Pro spuštění iRadia není třeba otevírat webový prohlížeč – prostě jen klikněte na ikonu přímo na vašem počítači.
  • Aplikace se jednoduše ovládá, přepínání mezi stanicemi je intuitivní a rychlé.
  • Při poslechu prostřednictvím aplikace si můžete naše vysílání užít v té nejlepší zvukové kvalitě.
Přehrávání stanice Radiožurnál - Foto:  Český rozhlas

Přehrávání stanice RadiožurnálFoto:  Český rozhlas

Jak to funguje? 

1. Klikněte na odkaz, stáhněte aplikaci a počkejte, až se vám sama nainstaluje do počítače. 

2. Po dokončení instalace se objeví velká rozhlasová ikona na ploše vašeho počítače a menší ikona na liště vpravo dole vedle hodin. 

3. Nyní stačí kliknout na kteroukoliv z nich – a můžete poslouchat! 

Co aplikace umí? 

Nová aplikace umožňuje, stejně jako náš webový přehrávač, pohodlné přepínání mezi jednotlivými stanicemi, nechybí ani informace o pořadu a právě hrané skladbě. Aplikace kromě toho nabízí i to nejzajímavější z jednotlivých rozhlasových webů. 

Technické informace 

Aplikace je optimalizovaná pro operační systém Windows 10, Windows 8 a 8.1, Windows 7, Windows Vista a ke svému běhu nevyžaduje internetový prohlížeč ani Flash. Je vyvinutá v Českém rozhlase. 

Často kladené dotazy


Jak vypnout aplikaci?

Klikněte pravým tlačítkem myši na ikonu iRadia vedle hodin a zvolte možnost Zavřít aplikaci. Pokud vám funkce ikony nevyhovuje, volbou Skrýt ikonu ji odstraníte permanentně. 

Jak aplikaci odinstalovat?
Pro jistotu si ověřte, že máte aplikaci vypnutou (viz bod výše). Poté v nabídce Start najděte složku iRadio. V této složce spusťte soubor Odinstalovat iRadio. 

Bude aplikace fungovat na mém tabletu?
S největší pravděpodobností ne. Mobilní aplikace pro tablety Android a iPad můžete stahovat zde. Pokud však máte tablet s operačním systémem Windows, měla by vám naše desktop aplikace fungovat. 

Existuje verze pro systémy OS X nebo Linux?
Špatná zpráva je ta, že bohužel neexistuje. Dobrá zpráva je naopak to, že je plánujeme. Prosíme, sledujte web Českého rozhlasu, kde vás o jejich vydání budeme určitě informovat. 

Našel jsem chybu. Můžu ji někam nahlásit?
To je nám líto! Každý den pracujeme na vylepšování aplikace a odstraňování chyb. Prosíme o strpení. Budeme rádi, pokud nám informace o chybě napíšete pomocí kontaktního formuláře na této stránce. 

Odinstalace se nezdařila. Jak aplikaci odstranit ručně?
Vypněte aplikaci pravým klikem na ikonu vpravo dole vedle hodin a zvolte možnost Zavřít aplikaci. Stiskněte klávesovou zkratku „Win (logo Windows) + R“ a do řádku napište „%APPDATA%\iRadioDesktop“. Otevře se vám složka. Smažte všechny soubory. 

Pokud některý ze souborů nelze smazat, ujistěte se, že máte vypnutou aplikaci (nezobrazuje se ikona vedle hodin). Najděte v nabídce Start složku Po spuštění a odstraňte ikonku iRadia. Ikonu vymažte také na ploše. Nyní jste aplikaci úspěšně odstranili ze svého počítače. 

Autor:  Alžběta Švarcová  (als)

Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas