Mobily28. listopadu  2013 v 13:38  

Poslechová aplikace pro Android

Pohled na detail stanice živého vysílání na 10 palcovém tabletu - Foto: Martin Prokeš

Pohled na detail stanice živého vysílání na 10 palcovém tabletuFoto: Martin Prokeš

Nová mobilní aplikace pro operační systém Android umožňuje pohodlný a graficky přitažlivý přístup k vybraným online službám Českého rozhlasu - poslech živého vysílání, podcasty stanic, informace o právě vysílaném i nejbližším programu či možnost snadno přejít na web stanice. Posluchači si tak mohou zpříjemnit svůj den poslechem hudby či mluveného slova kdekoli v dosahu internetového připojení.

Seznam stanic na mobilu - Foto: Martin Prokeš

Seznam stanic na mobiluFoto: Martin Prokeš

Grafické pojetí aplikace zaujme na první pohled originálním barevným provedením, které vychází z korporátních barev Českého rozhlasu. Vzhledem k důrazu na maximální komfort ovládání vznikly v rámci vývoje nového rozhraní dvě vizuální podoby téže aplikace pro telefon a tablet. Zatímco na mobilních telefonech se zobrazuje seznam stanic a po zvolení stanice podrobnosti o vysílání, na tabletu se vzhledem k možnostem většího displeje zobrazuje zároveň seznam stanic i detail zvolené stanice. 

Aplikace uživatelům nabízí snadné ovládání a řadu šikovných funkcí. Při spuštění streamu se na liště automaticky zobrazí ikonka, která zůstává viditelná i při opuštění aplikace, kdy se zvuková stopa přehrává na pozadí. Pro uživatele je to kontrola, že je přehrávání stále aktivní. Pokud u poslechu rádia rádi usínáte, bude se Vám jistě hodit funkce automatického vypnutí aplikace v předem stanovený čas. Posluchač si také může zvolit kvalitu přenosu a přizpůsobit tak poslech technickým parametrům přístroje, který využívá, a rychlosti internetového připojení. 

Český rozhlas – iRadio, kterou pro Český rozhlas vyvinula společnost Mautilus, je novou, zásadně modernizovanou aplikací, která nahrazuj dosud využívanou aplikaci Český rozhlas od vývojáře Axandera Chernykha, kterému také děkujeme za léta vývoje a správy jeho aplikace. 

Věříme, že se nová aplikace bude nejen líbit, ale hlavně že bude spolehlivě sloužit svým uživatelům, posluchačům Českého rozhlasu, ať již budou doma nebo na cestách. 

Aplikaci stahujte a instalujte v Google Play 

Autor:  Martin Prokeš, Jiří Jeřábek, Simona Vlčková

Nové články v rubrice

  • Český rozhlas v mobilu i na tabletu

    Český rozhlas nabízí své internetové stránky v úpravě pro mobilní telefony. Do mobilu si navíc můžete nainstalovat speciální aplikaci a poslouchat všechny naše stanice (včetně digitálních) kdykoliv chcete. Své aplikace...

     

Kontakt

Nenašli jste zde odpověď? Napište nám.

Podmínky užití | English
© 1997-2020 Český rozhlas