Web16. září  2014 v 14:20  

Vložený audio přehrávač Českého rozhlasu

Vložený přehrávač - Foto: Martin Prokeš

Vložený přehrávačFoto: Martin Prokeš

Český rozhlas přináší novou službu, tzv. „Vložený přehrávač“, který mohou používat pro své stránky také jiní provozovatelé webů. Díky této službě si může kdokoliv doplnit vlastní stránky přehrávačem s nahrávkou, kterou pořídili redaktoři Českého rozhlasu. Jedinou podmínkou je, že web druhé strany a jeho obsah je provozovaný v souladu s českým právem. Za obsah v tomto přehrávači, včetně autorských práv, zodpovídá Český rozhlas, samozřejmě pokud ho druhá strana neupravuje.

Důvody spuštění Vloženého přehrávače úzce souvisí s veřejnou službou Českého rozhlasu. Jde nám o to, aby se rozhlasový program dostával volně a svobodně na všechny platformy nových médií, bez ohledu na to, kdo je provozuje. Hodnotné nahrávky, které Český rozhlas získává, jsou tak dostupné veřejně všem, v tomto případě i mimo naše webové stránky. Užití Vloženého přehrávače Českého rozhlasu je bezplatné a nejsou do něj vkládány ani žádné reklamy.  

Jak vložit přehrávač na svůj web?
Klikněte na odkaz "Vložit na svůj web", který najdete jak u audií otevřených ve webovém přehrávači (typicky u záznamů vysílání v archivu pořadů), tak u audií přímo ve článcích. Po kliknutí se vám otevře pop-up okénko, odkud si zkopírujete kód a vložíte ho do své stránky na svůj web. Můžete si přitom zvolit tmavý nebo světlý design přehrávače.

Vložení přehrávače Českého rozhlasu na jiný web je jednoduché. Audia pro vložení najdete v mnoha článcích na stránkách www.rozhlas.cz i ve webovém přehrávači Českého rozhlasu. Poznáte je podle odkazu "Vložit na svůj web". 

Přehrávač se na jiných stránkách přizpůsobí jejich šíři. Důležité také je, že "Vložený přehrávač" nijak technicky nezatěžuje servery jiného provozovatele. Audiozáznam je totiž uložený na serverech Českého rozhlasu, odkud se přehrává, aniž by si to zpravidla návštěvník jiného webu uvědomil. 

Také pro návštěvníky je audio přehrávač jednoduchý. Mohou si spouštět, zastavovat a libovolně posouvat záznam, vidí na něm přesnou délku audia a mohou si ovládat hlasitost.  

Nové články v rubrice

 • Ochrana soukromí a soubory cookies

  Podle evropských právních předpisů musí majitelé stránek s elektronickým obsahem informovat návštěvníky svých webů a aplikací o tom, že používají soubory cookie pro ukládání informací. Předpisy také často ukládají,...

   
 • 15. ledna  2012 v 15:44       rubrika: Web

  Poslech stanic

  K poslechu stanic Českého rozhlasu se dostanete odkudkoli z našeho webu. Na hlavní stránce je audiobox se všemi stanicemi a stačí si jen vybrat. Naše stanice můžete poslouchat buď prostřednictvím .

   

Kontakt

Nenašli jste zde odpověď? Napište nám.

Podmínky užití | English
© 1997-2020 Český rozhlas