Poslouchejte rozhlas přes internet. Jak na to?

Rozhlas můžete poslouchat i přes internet - Foto: Creative Commons Attribution-NonComercial-ShareAlike 2.0 Generic, zdroj: Flickr

Rozhlas můžete poslouchat i přes internetFoto: Creative Commons Attribution-NonComercial-ShareAlike 2.0 Generic, zdroj: Flickr

Pro to, abyste mohli poslouchat rádio, už dnes nepotřebujete žádný speciální přístroj. Stačí vám jediné – přístup k internetu.

A začít můžete hned. Nejsnazší cestou k poslechu totiž je přímo web Českého rozhlasu. Rovnou odtud si nás můžete pustit prostřednictvím jednoduchého přehrávače, který najdete na všech staničních webech Českého rozhlasu a také po kliknutí na záložku iRadio vlevo úplně nahoře. 

Co všechno webový přehrávač umí? Můžete v něm přepínat mezi jednotlivými stanicemi, podívat se, co hrajeme, nebo třeba zkontrolovat, kdo zrovna sedí za mikrofonem. 

Český rozhlas je i v mobilu
Chcete mít možnost pustit si rádio, ať jste kdekoliv? Stáhněte si naši mobilní aplikaci, díky které si rozhlas můžete snadno pustit přímo z mobilního telefonu.

Ti z vás, kdo mají starší počítač, určitě ocení možnost ručně upravit kvalitu zvuku – začne-li se vám naše vysílání kvůli nedostatečné hardwarové výbavě „sekat“, můžete si v přehrávači snížit kvalitu vysílání a problém tak snadno vyřešit. 

Pokud jste na rozhlasových stránkách nováčkem, určitě si náš přehrávač jděte co nejdřív vyzkoušet. Uvidíte, že jednodušší už poslech rádia být opravdu nemůže :-) 

Máte s internetovým přehrávačem problémy? Tady jsou 3 možné důvody:

1. Může za to internet
Občas se stane, že na trase mezi vaším poskytovatelem internetu a vámi dojde k výpadku. Poznáte ho tak, že se vysílání zastaví, začne se zadrhávat nebo se vracet opakovaně několik vteřin (v některých případech i minut). Většinou se jedná o krátkodobý problém. Víme, že něco podobného dokáže poslech rádia dost znechutit, bohužel s tím však my sami nemůžeme nic udělat. Pokud podobné problémy přetrvávají, obraťte se na svého poskytovatele internetu.  

2. Může za to prohlížeč
Některé prohlížeče (například Internet Explorer 8 a starší verze jiných prohlížečů) používají technologii Flash, která je méně spolehlivá. Pokud používáte zastaralý prohlížeč, doporučujeme vám ho aktualizovat na nejnovější verzi. Jestliže novější prohlížeč nechcete nebo nemůžete používat, doporučujeme aktualizovat Adobe Flash Player na nejnovější verzi. 

3. Může za to počítač
Pokud se vysílání neustále zasekává, může to znamenat také to, že váš počítač zkrátka není z nejnovějších. I když vám tedy v jiných případech stále dobře slouží, na rozhlasové vysílání to nestačí. Jak to? Přenos se ukládá do mezipaměti prohlížeče, což může být v některých případech náročné zejména na paměť RAM. Zkuste v přehrávači zvolit jiný formát a nižší kvalitu vysílání. 

Vyloučili jste všechny tři možnosti, a přesto vaše problémy s přehrávačem trvají? Napište nám na zive@rozhlas.cz. Rádi vám pomůžeme!  

Autor:  Alžběta Švarcová  (als)

Kontakt

Nenašli jste zde odpověď? Napište nám.

Podmínky užití | English
© 1997-2020 Český rozhlas