Odhalení

AKTUALIZACE TOHOTO WEBU JE UKONČENÁ.
Tuto stránku jsme přesunuli do Archivu webů ČRo.
Uvedené informace proto nemusejí být aktuální a některé soubory mohou být nedostupné.

Co ukázala pitva mláděte

Martin Smrček  17.04.2007 11:09
Kamba a Moja - Autor:David Němec
Kamba a Moja
Autor:   David Němec  

Co přesně bylo příčinou úmrtí Kambina mláděte se asi nikdy nedozvíme. Pitva, která proběhla na odborném pracovišti ještě minulý pátek, však přesto přinesla řadu zajímavých informací. Mládě bylo plně vyvinuté, bez jakýchkoliv zjevných abnormalit. Jednalo se o samečka, který vážil 2,2 kg. 

Jedinou nalezenou anomálií byla nápadně zvětšená levá nadledvinka. Proč, to se pokusí odhalit následující histologické vyšetření, jehož závěry bychom se měli dozvědět během dvou týdnů.

Bylo také zjištěno, že se mládě rozhodně nenadechlo a že jeho plíce byly nevzdušné. Zda došlo k úhynu mláděte po nešťastném přetržení pupeční šňůry, nebo již dříve, nelze s určitostí konstatovat. To alespoň stojí v oficiální zprávě, kterou pražská zoo po pitvě vydala.


 

Nacházíte se

v tematickém okruhu: Témata
na webu: Odhalení
v rubrice: Komentáře

DÁLE V RUBRICE


Archiv

Sbírkové konto Odhalení končí

Český rozhlas ukončuje k 28. únoru 2011 možnost zasílat finanční příspěvek na sbírkové konto Odhalení. Všechny doposud vybrané prostředky byly použity na podporu ochranářských aktivit ve střední Africe ve prospěch ohrožených goril nížinných.

Děkujeme Vám za dlouhodobou podporu, kterou jste věnovali projektu Odhalení i jeho ochranářským snahám.

Pokud Vám osud goril nížinných v jejich domovině není lhostejný a chcete nadále přispívat na jejich ochranu, můžete přispívat v rámci projektu Pomáháme gorilám, který organizuje pražská zoologická zahrada.

Více informací naleznete na webových stránkách Zoo Praha.

ZOO Praha  
Radioservis a.s.  

NASTAVIT JAKO HOMEPAGE  |  RSS  |  MAPA SERVERU  |  KARIÉRA  |  KONTAKT  |  ENGLISH  (c) 2000 - 2019 Český rozhlas