Odhalení

AKTUALIZACE TOHOTO WEBU JE UKONČENÁ.
Tuto stránku jsme přesunuli do Archivu webů ČRo.
Uvedené informace proto nemusejí být aktuální a některé soubory mohou být nedostupné.

Gorilka v pražské zoo se jmenuje Tatu

 Zoo Praha  28.06.2007 18:33

Vzhledem k úniku informací z tiskárny během připravované reklamní kampaně ohledně nedávno narozeného mláděte gorily nížinné v Zoo Praha se zahrada rozhodla zveřejnit jméno mláděte o den dříve, než plánovala. 

Gorilka bude zítra pojmenována jménem Tatu v rámci malé slavnosti při otevření nové expozice lemurů ve 14.00. Jméno Tatu bylo zvoleno z následujících důvodů:

- Ve svahilštině má toto slovo význam "třetí". Zoo Praha chce tímto způsobem začlenit do pořadí pražských gorilích mláďat i mládě gorilí samice Kamby, jehož porod nebyl úspěšný.

- Jméno Tatu lze použít pro obě pohlaví. V současné době totiž pohlaví mláděte není dosud ověřeno.

- Jméno Tatu je slovem jednoduše vyslovitelným jak pro české návštěvníky včetně dětí, tak pro cizince v případě budoucího přesunu gorilky do jiné zoo.

Jméno vybírali ošetřovatelé goril spolu s ředitelem Zoo Praha. V úvahu připadalo v poslední fází celkem devět variant: Tatu, Pong (mladý samec uhynulý během povodně), Tumbo (břicho), Titan (první gorilí samec chovaný v Zoo Praha), Jambo (ahoj), Kicheko (úsměv), Nuru (světlo), Juvi (zvědavý), Kiri (složenina ze jmen rodičů).

Poslední slovo měl ředitel pražské zoo. Jméno Tatu bylo navrhováno i v internetové diskuzi rozhlasové stanice ČRo Leonardo na stránkách projektu Odhalení.


 

Nacházíte se

v tematickém okruhu: Témata
na webu: Odhalení
v rubrice: Komentáře

DÁLE V RUBRICE


Archiv

Sbírkové konto Odhalení končí

Český rozhlas ukončuje k 28. únoru 2011 možnost zasílat finanční příspěvek na sbírkové konto Odhalení. Všechny doposud vybrané prostředky byly použity na podporu ochranářských aktivit ve střední Africe ve prospěch ohrožených goril nížinných.

Děkujeme Vám za dlouhodobou podporu, kterou jste věnovali projektu Odhalení i jeho ochranářským snahám.

Pokud Vám osud goril nížinných v jejich domovině není lhostejný a chcete nadále přispívat na jejich ochranu, můžete přispívat v rámci projektu Pomáháme gorilám, který organizuje pražská zoologická zahrada.

Více informací naleznete na webových stránkách Zoo Praha.

ZOO Praha  
Radioservis a.s.  

NASTAVIT JAKO HOMEPAGE  |  RSS  |  MAPA SERVERU  |  KARIÉRA  |  KONTAKT  |  ENGLISH  (c) 2000 - 2019 Český rozhlas