Odhalení

AKTUALIZACE TOHOTO WEBU JE UKONČENÁ.
Tuto stránku jsme přesunuli do Archivu webů ČRo.
Uvedené informace proto nemusejí být aktuální a některé soubory mohou být nedostupné.

Gorilám hrozilo nebezpečí

Petr Rajchert  10.07.2007 14:30
VIDEO V PŘÍSPĚVKU   
Ošetřovatel Marek Žďánský s nebezpečnými jablky
Ošetřovatel Marek Žďánský s nebezpečnými jablky  

Dnes ráno se stala jen těžko pochopitelná věc. Stejně jako vždycky ošetřovatelé uklízeli všechny prostory, v nichž se gorily budou přes den pohybovat. Když se dostali až k venkovnímu výběhu, čekalo na hlavního ošetřovatele Marka Ždánského šokující překvapení. Našel zde totiž asi pět jablek, ve kterých byly uvnitř zapíchané hřebíky. 

Je jasné, že jablka musel do výběhu hodit některý z návštěvníků pražské zoo, protože travnatá plocha pro gorily je od prostoru pro veřejnost oddělena jenom malým jezírkem. Nabízí se hned několik otázek: Byl to jenom neuvážený výmysl malých dětí, které chtěly "nějakou legraci", nebo někdo chtěl záměrně gorilám ublížit? A hlavně proč?

Každá z těchto "pochoutek" mohla pro gorily znamenat přinejmenším bolestivé zranění. Je dost pravděpodobné, že by gorilu hřebík zapíchnutý v žaludku zabil.

Vedení zoologické zahrady samozřejmě přistoupilo k opatřením, která mají podobným případům příště zamezit. Byla posílena ostraha celého objektu, zintenzivněn monitoring a zvažuje se podání trestního oznámení na neznámého pachatele.


Gorilám hrozilo nebezpečí - Gorilám hrozilo nebezpečí

Štáb Odhalení upravil kamerový systém tak, aby nepřetržitě sledoval - a zaznamenával - zvláště tyto lehce dostupné prostory pro návštěvníky. Budou tak pod dohledem gorilího klanu a dalších dobrovolníků, kteří mají rádi gorily. Nahraná data se budou moci vyhodnotit i kdykoliv zpětně.

Pomoci ovšem může každý, komu není lhostejný osud gorilí rodiny. Stačí si při návštěvách zoo všímat nejenom zvířat, ale také lidí, kteří se tu pohybují. Pokud uvidíte někoho podezřelého, můžete kontaktovat pracovníky ostrahy nebo informační linku pražské zoo na mobilním telefonu 608 808 080.

Pokud si někdo všimnul podezřele se chovajících osob už včera u venkovního výběhu goril, podejte prosím informace stejnou cestou. Děkujeme!


 

Nacházíte se

v tematickém okruhu: Témata
na webu: Odhalení
v rubrice: Komentáře

DÁLE V RUBRICE


Archiv

Sbírkové konto Odhalení končí

Český rozhlas ukončuje k 28. únoru 2011 možnost zasílat finanční příspěvek na sbírkové konto Odhalení. Všechny doposud vybrané prostředky byly použity na podporu ochranářských aktivit ve střední Africe ve prospěch ohrožených goril nížinných.

Děkujeme Vám za dlouhodobou podporu, kterou jste věnovali projektu Odhalení i jeho ochranářským snahám.

Pokud Vám osud goril nížinných v jejich domovině není lhostejný a chcete nadále přispívat na jejich ochranu, můžete přispívat v rámci projektu Pomáháme gorilám, který organizuje pražská zoologická zahrada.

Více informací naleznete na webových stránkách Zoo Praha.

ZOO Praha  
Radioservis a.s.  

NASTAVIT JAKO HOMEPAGE  |  RSS  |  MAPA SERVERU  |  KARIÉRA  |  KONTAKT  |  ENGLISH  (c) 2000 - 2019 Český rozhlas