Odhalení

AKTUALIZACE TOHOTO WEBU JE UKONČENÁ.
Tuto stránku jsme přesunuli do Archivu webů ČRo.
Uvedené informace proto nemusejí být aktuální a některé soubory mohou být nedostupné.

Vstupte! s Doc. RNDr. Ivo T. Budilem, Ph.D.

Robert Tamchyna  08.01.2006
Doc. RNDr. Ivo T. Budil Ph.D. - portrét - Autor:David Němec
Doc. RNDr. Ivo T. Budil Ph.D. - portrét
Autor:   David Němec  

I další pořad Vstupte! v pondělí 9. ledna jsme věnovali v širších souvislostech trochu jiné reality show Odhalení a vztahu mezi lidmi a primáty. Naším hostem byl Doc. RNDr. Ivo T. Budil, Ph.D., vedoucí katedry antropologie Filosofické fakulty Západočeské univerzity v Plzni. 

Doc. RNDR. Ivo T. Budil, Ph.D., se narodil v roce 1965, v letech 1984 až 1990 studoval Přírodovědeckou fakultu Univerzity Karlovy, katedru paleontologie a paleoantropologie. Po absolvování pokračoval postgraduálním studiem na téže katedře. Disertační práci vypracoval na katedře kulturologie Filosofické fakulty UK.

Po úspěšné obhajobě habilitační práce na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze byl Ivo T. Budil jmenován s účinností od 1. července 2001 docentem pro obor sociologie.

V letech 1999-2005 byl docent Ivo T. Budil děkanem Filosofické fakulty Západočeské univerzity v Plzni a dnes je zde vedoucím katedry antropologie a proděkanem pro vědu a vnější vztahy. Externě přednáší na Filosofické fakultě a Fakultě humanitních studií Univerzity Karlovy v Praze a také na Fakultě humanitních studií Univerzity Pardubice.

Docent Ivo T. Budil je členem mnoha domácích i zahraničních vědeckých organizací, z nichž jmenujme alespoň Akademický sněm Akademie věd České republiky nebo Language Origins Society (viceprezident v letech 1996-1998).

Z odborných monografií vybíráme např.: Od prvotního jazyka k rase - utváření novověké západní identity v kontextu orientální renesance nebo knihu: Mýtus, jazyk a kulturní antropologie, která se v posledních deseti letech dočkala opakovaných vydání.

Záznam celého pořadu najdete v rubrice AUDIO..


Vstupte!
ČRo Leonardo

Čas vysílání: Pořad jsme vysílali do 28. února 2013.

Radio na p��n�

Zvukový archiv pořadu ve formátu MP3.
Informace o službě Rádio na přání naleznete zde.

Podcast

Stáhněte si podcast pro nejnovější audio záznamy tohoto pořadu.

iTunesImport do programu iTunes je dostupný zde.

Informace o formátu a službě podcast naleznete zde.

 

 

Nacházíte se

v tematickém okruhu: Témata
na webu: Odhalení
v rubrice: Leonardo

DÁLE V RUBRICE


Archiv

Sbírkové konto Odhalení končí

Český rozhlas ukončuje k 28. únoru 2011 možnost zasílat finanční příspěvek na sbírkové konto Odhalení. Všechny doposud vybrané prostředky byly použity na podporu ochranářských aktivit ve střední Africe ve prospěch ohrožených goril nížinných.

Děkujeme Vám za dlouhodobou podporu, kterou jste věnovali projektu Odhalení i jeho ochranářským snahám.

Pokud Vám osud goril nížinných v jejich domovině není lhostejný a chcete nadále přispívat na jejich ochranu, můžete přispívat v rámci projektu Pomáháme gorilám, který organizuje pražská zoologická zahrada.

Více informací naleznete na webových stránkách Zoo Praha.

ZOO Praha  
Radioservis a.s.  

NASTAVIT JAKO HOMEPAGE  |  RSS  |  MAPA SERVERU  |  KARIÉRA  |  KONTAKT  |  ENGLISH  (c) 2000 - 2019 Český rozhlas