Odhalení

AKTUALIZACE TOHOTO WEBU JE UKONČENÁ.
Tuto stránku jsme přesunuli do Archivu webů ČRo.
Uvedené informace proto nemusejí být aktuální a některé soubory mohou být nedostupné.

Moja - gorilí mládě

David Němec, Martin Smrček  05.03.2001 13:23
Moja - Autor:Khalil Baalbaki
Moja
Autor:   Khalil Baalbaki  

Ahoj, jmenuju se Moja, což znamená svahilsky "jedna". Jsem mládě gorily nížinné. Sice si všichni po mém narození mysleli, že jsem kluk, ale není to tak. Dnes už celý svět ví, že jsem gorilí holčička. 

Moji rodiče se jmenují Richard a Kijivu a jsou to ty dvě velké krásné opice. Teda takhle se to nemá říkat, správně to jsou lidoopi. Narodila jsem se 13. prosince 2004 v pražské zoologické zahradě a od té doby tady bydlím. Musím se ještě pochlubit, prý jsem první odchované gorilí mládě v Česku. Mám ráda všechno, do čeho se dá kousat, ale ze všeho nejraději mám maminku. I když v posledních týdnech si hodně hraju s tetou Kambou.

Možná se ptáte proč? Protože moje máma má další miminko! Má teď s mým mladším bráškou nebo sestřičkou móóóc práce.

Taky Kamba, se kterou hodně kamarádím, čekala svoje vlastní mládě. Ale byla jsem strašně smutná a zklamaná stejně jako všichni, protože její miminko se narodilo mrtvé. Třeba se narodí do roka nové, moc bych to chtěla, abych si měla s kým hrát.

Za těch dva a půl roku jsem se hodně osamostatnila, takže se vydávám na dlouhé výpravy a statečně lezu po všem, co najdu, a to při jakékoli příležitosti. Moc ráda si hraju - s větvemi, provazy, klacky a taky s nejrůznějšími dárky, které občas dostanu.

Když jsem měla první narozeniny, dostala jsem príma auto. To bylo něco! Ten den taky přišlo tolik gratulantů! Už se těším na další narozeniny - bude to už brzy.

Než se zjistilo, že jsem gorilí slečna, pořád se to měnilo. Kluk, holka, kluk, holka. Až se to potvrdilo a bylo to tady, černé na bílém, že jsem gorilí holka.

Také jsem pořádala výtvarnou soutěž, do které mi děti z celé České republiky, ale i ze zahraničí posílali nejrůznější obrázky a další výtvarná díla.

Sice jsem už dost velká a šikovná a mám už dost sil, ale jednou ráno se mi přihodila málem tragická událost. Neuvědomila jsem si, že neumím plavat a moc nechybělo, abych se utopila. To by bylo asi všem hodně smutno. Vždyť i pan ředitel Fejk o mě říká, že jsem v Praze mládě číslo jedna!

Můžete mi klidně něco napsat, třeba vzkaz, na moji osobní elektronickou adresu: moja@rozhlas.cz

Moje první video:


Strejda Marek Ždánský o mně říká:"Moja dělá v posledních týdnech velké pokroky. Už se nedrží jen své matky, ale vyráží od ní pořád dál a dál. Teprve nyní začíná o Moju projevovat zájem otec Richard. Na rozdíl od tetičky Shindy, která Moju už dříve matce občas vzala..." Moc tomu nerozumím, ale ty velké bílé opice bez chlupů jsou stejně nejsrandovnější.


 

Nacházíte se

v tematickém okruhu: Témata
na webu: Odhalení
v rubrice: Moja

NASTAVIT JAKO HOMEPAGE  |  RSS  |  MAPA SERVERU  |  KARIÉRA  |  KONTAKT  |  ENGLISH  (c) 2000 - 2019 Český rozhlas