Odhalení

AKTUALIZACE TOHOTO WEBU JE UKONČENÁ.
Tuto stránku jsme přesunuli do Archivu webů ČRo.
Uvedené informace proto nemusejí být aktuální a některé soubory mohou být nedostupné.

O Vánocích s gorilami a s projektem Odhalení

Jana Jirátová  21.12.2009
Lucie Bílá během namlouvání CD Moja, Tatu a tiplíci - Autor: odhalení press
Lucie Bílá během namlouvání CD Moja, Tatu a tiplíci
Autor:    odhalení press  

Během Vánoc si budete moci užít nadílku v podobě rozhlasových pořadů s tématikou goril. Vánoční vysílání Českého rozhlasu Leonardo jsme zasvětili projektu Odhalení. 

Na Štědrý den jsme pro vás připravili gorilí pohádky Moja, Tatu a tiplíci v podání Lucie Bílé. Jde o rozhlasové pohádky natočené v režii Jana Jiráně podle stejnojmenné knihy Miroslava Bobka a Terezy Šefrnové, které nedávno vydal Radioservis. Svou rozhlasovou premiéru budou mít napínavé i humorné příběhy gorilky Moji a jejího mladšího brášky Tatua 24. 12. v 10 hodin, reprízu v 17 hodin.

Jedním z cílů projektu Odhalení bylo přispět k ochraně goril nížínných. O našich aktivitách v Africe více v pořadu Fenomén Odhalení. - Autor:Miroslav Bobek
Jedním z cílů projektu Odhalení bylo přispět k ochraně goril nížínných. O našich aktivitách v Africe více v pořadu Fenomén Odhalení.
Autor:   Miroslav Bobek  

Na Boží hod si s námi budete moci zrekapitulovat dlouhé čtyři roky projektu Odhalení. Pořad s názvem Fenomén Odhalení dokumentuje vývoj multimediálního projektu Českého rozhlasu Online a Leonardo od jeho počátku v roce 2005. V pořadu uslyšíte nejen výpovědi rozhlasových tvůrců, kteří se na projektu podíleli, ale i mnoha odborníků, kterým projekt Odhalení přinesl cenné vědecké materiály. Nejen o pražských hrdinech Odhalení, ale i o tom, jak společně s vámi pomáháme gorilám žijícím v Africe, uslyšíte v pořadu Fenomén Odhalení, který Český rozhlas Leonardo vysílá 25. 12. v 10 a 17 hodin a 26. 12. ve 14 hodin!

Přejeme vám pohodové svátky vánoční!


 

Nacházíte se

v tematickém okruhu: Témata
na webu: Odhalení
v rubrice: Odhalení z domova

VÍCE K TÉMATU

Kamba oslavila 38. narozeniny

Gorilí samice Kamba oslavila 38. narozeniny - Autor:Jana Jirátová

28.01.2010 27. ledna 1974, toto datum se významně zapsalo do života gorilí samice Kamby. Kamba byla tehdy jako dvouleté mládě nalezena v Kamerunu a převezena do Zoo Leipzig. A protože neznáme přesné datum jejího narození v přírodě, oslavujeme v tento den i Kambiny narozeniny.  

Plné znění

Koupí gorilích pohádek přispějete na distribuci knížek do afrických škol

Knížka Gorilla Fairy Tales - Autor:Marek Václavík

28.12.2009 Moja pomáhá zachránit gorily v Africe. Anglický překlad gorilích pohádek, který vychází pod záštitou Roku gorily vyhlášeného OSN, má přinést prostředky na distribuci knížek do Konga-Brazzaville a podpořit projekt zaměřený na ochranu kriticky ohrožených goril nigerijských.  

Plné znění

Moja v popředí zájmu

Moja s tácem od dortu a kouskem dýně - Autor: Odhalení

14.12.2009 Moja je milá a šikovná gorilí slečna a v popředí zájmu gorilích fandů je jistě celoročně. Včera však slavila páté narozeniny a tato radostná událost způsobila, že před pavilonem goril v pražské zoo bylo tolik návštěvníků, že by mezi nimi jehla nepropadla.  

Plné znění

DÁLE V RUBRICE


Archiv

Sbírkové konto Odhalení končí

Český rozhlas ukončuje k 28. únoru 2011 možnost zasílat finanční příspěvek na sbírkové konto Odhalení. Všechny doposud vybrané prostředky byly použity na podporu ochranářských aktivit ve střední Africe ve prospěch ohrožených goril nížinných.

Děkujeme Vám za dlouhodobou podporu, kterou jste věnovali projektu Odhalení i jeho ochranářským snahám.

Pokud Vám osud goril nížinných v jejich domovině není lhostejný a chcete nadále přispívat na jejich ochranu, můžete přispívat v rámci projektu Pomáháme gorilám, který organizuje pražská zoologická zahrada.

Více informací naleznete na webových stránkách Zoo Praha.

ZOO Praha  
Radioservis a.s.  

NASTAVIT JAKO HOMEPAGE  |  RSS  |  MAPA SERVERU  |  KARIÉRA  |  KONTAKT  |  ENGLISH  (c) 2000 - 2019 Český rozhlas