Odhalení

AKTUALIZACE TOHOTO WEBU JE UKONČENÁ.
Tuto stránku jsme přesunuli do Archivu webů ČRo.
Uvedené informace proto nemusejí být aktuální a některé soubory mohou být nedostupné.

Khalil Baalbaki

Od roku 1983 žije v Praze, kde vystudoval dokumentaristiku na FAMU. Od roku 1993 pracuje jako profesionální fotograf v oblasti portrétů, módy, reklamy a reportáže. 

Ve filmové tvorbě působí spíše v oblasti videonatáčení v rámci projektu Africká odysea Českého rozhlasu, ve sledování tahu černých čápů z Evropy do jejich zimovišť. Na projektu se podílí od jara 1995, a to nejenom jako fotograf a kameraman, ale také jako tlumočník a vyjednavač. Účastnil se sledování čápice Kristýny "krok za krokem" do Senegalu a expedic do Čadu, Etiopie, Egypta, Maroka, Mauretánie a Mali. Od vzniku expedice Nová odysea v roce 2002 pokračoval po boku jejích členů na výzkumu tahu čápů černých v Asii, konkrétně na Sibiři, v Pákistánu, Afganistanu, Indii a v Mongolsku. Záznamy z cest byly svědectvím života domorodých obyvatel zemí a míst, kudy naši označení čápi černí letěli.

Fotografie pořízené během Africké odyseje prošly mnoha výstavami a přednáškami v České republice, ve městech, jako je Loket n. Ohří, Ostrov, Dobřichovice, Beroun, Brno, Vlašim, Votice, Jirny a Chomutov. Expedice do Libanonu, za její přírodou a kulturními památkami v roce 2002, byla zakončena velkou výstavou ve Francouzském kulturním institutu v Praze následujícího roku za účasti diplomatických sborů.

Od roku 2003 připravuje pořad "Style with Joial" pro panarabskou TV satelitní společnost MBC - pořad pro mladé ženy o životním stylu, módě, designu a architektuře v Čechách. Od roku 2006 se oficiálně stal prvním kameramanem Českého rozhlasu v oddělení Multimediální tvorby.

Narozen v Kuvajtu libanonským rodičům, od roku 1996 je českým občanem. Khalil je (od roku 1991) ženatý s českou grafičkou a malířkou Yvone a mají syna Sebastiana (*2001) a dceru Saru (*2005).

Můžete mi napsat vzkaz na: khalil.baalbaki@rozhlas.cz


Nacházíte se

v tematickém okruhu: Témata
na webu: Odhalení
v rubrice: Osoby

ZÁKLADNÍ TÝM ODHALENÍ


Autor a vedoucí projektu: Miroslav Bobek
Rozhlasový redaktor a koordinátor afrických aktivit: Jana Jirátová
Fotograf a kameraman: Khalil Baalbaki
Marketingový a PR manažer: Jana Kubáňová
Produkční: Klára Janečková, Kristýna Richterová
Internetový specialista: Jiří Malina, Marek Vybíral
Scénárista a dramaturg: Radomír Šofr
Technický specialista a střihač: Petr Slavík
Střihač: Sergej Kondakov
Grafik: Marek Václavík
Redaktor internetových stránek: Zuzana Šmejkalová
Odborný poradce: Marina Vančatová
Ekonom: Pavel Svoboda
Archiv

NASTAVIT JAKO HOMEPAGE  |  RSS  |  MAPA SERVERU  |  KARIÉRA  |  KONTAKT  |  ENGLISH  (c) 2000 - 2018 Český rozhlas