Odhalení

AKTUALIZACE TOHOTO WEBU JE UKONČENÁ.
Tuto stránku jsme přesunuli do Archivu webů ČRo.
Uvedené informace proto nemusejí být aktuální a některé soubory mohou být nedostupné.

Shinda - gorilí samice

David Němec, Martin Smrček  07.11.2005 09:00
Shinda - gorilí samice - Autor:Khalil Baalbaki
Shinda - gorilí samice
Autor:   Khalil Baalbaki  

Ahoj, jmenuju se Shinda, což je svahilské jméno, které by se dalo přeložit jako Viktorie (vítězná). Pocházím rovněž z tropické Afriky, z rodu goril nížinných. Narodila jsem se 14. června 1991 v zoo v holandském Apeldoornu, ale dlouhou dobu jsem žila na druhé straně Země v Sydney. 

Chvilku jsem pobývala v pražské zoo a potom - při rekonstrukci našeho pavilonu po ničivé povodni - v Zoo Dvůr Králové. Nakonec jsme se 16. října 2003 s Kijivu opět přestěhovaly do Prahy. S Kijivu a Kambou se musím dělit o partnera Richarda, ale to nevadí. Je to takový krasavec, že na sebe snad ani nežárlíme. Také jsem hrdá na to, že jsem tetou gorilích drobečků Moji a Tatu.

V roce 1999 mi byl ještě v Sydney aplikován hormonální implantát jako antikoncepce, protože se tehdy o mne začal zajímat můj otec. Antikoncepční tělísko se však přes veškeré úsilí veterinářů a lékařů doposud nepodařilo nalézt a odstranit. To je zřejmě hlavní důvod, proč sama zatím nemůžu mít děti.

Také bych prý jednou mohla mít i dvojčata. Občas se to stává, právě po vysazení antikoncepce, alespoň to tak někdy bývá u lidí. I tak se těším na své první potomky, slyšela jsem, že by to mohlo být brzy. Jednou to zkrátka přijít musí.

Lidé si na mě někdy ukazují, že mám velké břicho a vypadám jako těhotná. Ale to je jenom důsledek mých hormonálních problémů, vždyť toho zase o tolik víc než ostatní samice nesním. Ze všeho nejraději jím čerstvou kůru z větví ovocných stromů a kořenovou zeleninu.

A snažím se zalíbit Richardovi, aby si mne všímal jako pořádné samice. Jenže, jak už to bývá u gorilích samců, jejich láska bývá velmi krátká. Ach jo.

Můžete mi klidně něco napsat, třeba vzkaz, na moji osobní elektronickou adresu: shinda@rozhlas.cz

Moje první video


Náš ošetřovatel Marek Ždánský o mě říká: "Je asi ze všech nejnebezpečnější, musíme být neustále ve střehu, aby nás nenapadla." A má pravdu, dejte si na mne pozor!


 

Nacházíte se

v tematickém okruhu: Témata
na webu: Odhalení
v rubrice: Shinda

NASTAVIT JAKO HOMEPAGE  |  RSS  |  MAPA SERVERU  |  KARIÉRA  |  KONTAKT  |  ENGLISH  (c) 2000 - 2019 Český rozhlas